українська російська англійська
У Житомирі завершується реконструкція Хрестовоздвиженського храму
04.09.2012 | 16:16
Житомирська ОДА

У Житомирі завершується реконструкція Хрестовоздвиженського храму, з ходом ремонтних робіт якої ознайомився Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк у рамках робочої поїздки до Житомирської області та голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук.

«Я особисто був переконаний, що храмові потрібно повернути його справжнє призначення, тому переконав у цьому своїх найближчих колег-соратників і виніс ініціативу на сесію обласної ради. Там депутати обговорили і прийняли правильне рішення – віддали те, що належить релігійній громаді, – сказав голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук під час ознайомлення з ходом ремонтних робіт Хрестовоздвиженської церкви. - Потім нам вдалося переконати Київ, який виділив 12 мільйонів на реконструкцію, додали коштів обласного бюджету, і зараз храм поступово стає храмом, а для музею природи також готується відповідне місце».

Сергій Рижук повідомив, що цілком задоволений якістю і темпами робіт та відзначив: «Влада допомагає морально і юридично відновлювати храми, які внаслідок історичних перипетій протягом десятків років використовувалися не за призначенням. Особливо багато таких об’єктів у сільській місцевості. В Житомирі протягом близько 80 років без хрестів стояла Хрестовоздвиженська церква. І, напевно, тому так довго її відновлюємо, що Бог гнівається за людську байдужість і зневіру».

Високий храм у візантійському стилі був збудований у 1900 році на Замковій горі у Житомирі. У 1930-ті роки його закрила радянська влада, а пізніше він став належати краєзнавчому музею. З 1987-го року в храмі розміщувалася експозиція музею природи.

 

версія для друку