українська російська англійська
У Ялті проходить міжнародна конференція щодо проблем інтелектуальної власності
04.09.2012 | 18:57
Прес-служба Державної служби інтелектуальної власності

4 вересня 2012 року в м. Ялта (АР Крим) розпочала роботу XIX Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми інтелектуальної власності» – наймасштабніший в Україні форум у сфері правової охорони інтелектуальної власності.

Організатори заходу – Державна служба інтелектуальної власності України (Державна служба), Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ), Європейське патентне відомство (ЄПВ), Рада міністрів Автономної Республіки Крим та Державне підприємство «Український інститут промислової власності» (ДП "УІПВ"). Конференція відбувається за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Національної академії правових наук України (НАПрН України).

Україна щороку проводить міжнародний захід такого високого рівня. Він став уже традиційним, і з кожним роком його значимість зростає, як зростає й кількість українських та іноземних учасників. Так, на цьогорічну конференцію до Ялти завітали фахівці з України, Польщі, Німеччини, Сполучених Штатів Америки, Грузії, Білорусі, Молдови, Литви, Киргизької Республіки, Республіки Узбекистан та інших країн.

«Дуже важливо, що наш захід з кожним роком збирає дедалі більше учасників. Це підтверджує зростання впливу інтелектуальної власності на економіку більшості країн, - зазначив перший заступник Голови Державної служби інтелектуальної власності Олексій Янов у вітальному слові. - Я сподіваюся, що всі зустрічі, які проходитимуть у межах конференції, стануть корисними для учасників, збагативши кожного новою інформацією».

Олексій Янов висловив сподівання, що цей захід стане не просто гарною щорічною традицією, а свого роду майданчиком нових плідних ідей, спрямованих на вдосконалення системи правової охорони інтелектуальної власності.

Такий захід – прекрасна можливість обговорити різні питання галузі  ІВ на міжнародному рівні, - зазначила  Ніна Формбі, керівник міжнародних проектів ЄПВ.

«ЄПВ визнає значні досягнення всіх проведених конференцій. Важливою є можливість не тільки обговорити перспективи, але й згадати та проаналізувати результати, досягнуті за роки розвитку сфери інтелектуальної власності в Україні. Головне – не зупинятися на досягнутому, використовувати результати участі в заходах з ІВ для розвитку нових напрямів діяльності», - зазначила Ніна Формбі. Від імені ЄПВ Ніна Формбі висловила «всіляку підтримку системі правової охорони ІВ в Україні».

У перший день роботи ХІХ Міжнародної науково-практичної конференції відбулося пленарне засідання, присвячене сучасному стану та перспективам розвитку державної системи правової охорони інтелектуальної власності. Засідання відкрив перший заступник Голови Державної служби Олексій Янов, який виступив з доповіддю на тему «Ефективне використання інтелектуального капіталу нації – шлях до економічного і соціального розвитку держави». Олексій Янов зупинився на особливостях розвитку різних напрямів діяльності державної системи правової охорони ІВ, її нових пріоритетах, проблемах галузі та пов’язаних з нею викликах сучасності.

Директор ДП «УІПВ» Юрій Петров у своїй презентації детально ознайомив присутніх з напрямами діяльності та подальшого розвитку очолюваного ним закладу, які на сьогодні розглядаються як базова основа для якісно нового кроку в справі розвитку державної системи правової охорони ІВ. Олексій Янов у свою чергу відзначив, що ДП «УІПВ» протягом останніх 10 років сформувалося як сильний заклад експертизи, який працює на рівні європейських стандартів.

Також на конференції виступили ряд інших провідних науковців у сфері інтелектуальної власності.

Пленарне засідання завершилося загальним обговоренням. Учасники заходу продовжили свою роботу в тематичних секціях.

версія для друку