українська російська англійська
Анатолій Близнюк: Підготовка до опалювального періоду занепокоєнь не викликає
05.09.2012 | 13:06
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Стала динаміка підготовки до опалювального періоду 2012-2013 років особливих занепокоєнь не викликає. Про це сьогодні під час брифінгу в Урядовому прес-центрі повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк. «Питанням підготовки до зими Мінрегіон системно займається з моменту завершення попереднього періоду. Є стала динаміка процесу і особливих занепокоєнь це не викликає. Минула зима додала комунальникам досвід оперативного реагування на позаштатні ситуації в умовах лютих морозів», - сказав Міністр.

Для забезпечення сталого проходження опалювального періоду необхідно підготувати більше 200 тис. житлових будинків, майже 24 тис. котелень, капітально відремонтувати та замінити 2200 котлів, більше 2 тис. км водопровідних та каналізаційних мереж та замінити 500 км тепломереж. На сьогодні рівень готовності об'єктів житлово-комунального господарства становить в середньому 90 %. Ремонтний період проходить в умовах збитковості підприємств галузі. Найбільші збитки отримали підприємства Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Одеської областей і АР Крим. Причинами збитковості є низький рівень тарифного відшкодування витрат на виробництво комунальних послуг.

Наразі завершуються капітальні ремонти об'єктів теплопостачання. В той же час потрібно переходити до паспортизації 22 тис. житлових будинків. Контрольною датою для початку опалення об'єктів соціально-культурного призначення визначеножовтня, для житлового фонду та адміністративних будівель – 15 жовтня. В розрізі регіонів є такі, що мають незначне відставання в темпах підготовки. Зокрема, АРК, Донецька, Львівська, Луганська, Чернігівська, Херсонська.

«Сьогодні на засіданні особливу увагу керівників регіонів звернули на вчасну, головне, якісну паспортизацію. Це запорука успішного проходження осінньо-зимового періоду та можливість попередження скарг та нарікань від населення» - прокоментував Анатолій Близнюк розгляд відповідного питання на розширеному засідання Кабінету Міністрів України 5 вересня поточного року.

 

версія для друку