українська російська англійська
На "Агро-2012" представлено стратегію розбудови Державного земельного кадастру
05.09.2012 | 16:33
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Сьогодні заступник Голови Держземагентства України Євген Бердніков представив стратегію розбудови Державного земельного кадастру. Презентація відбулася в центральному павільйоні XXIV Міжнародної агропромислової виставки-ярмарку «Агро-2012», що розпочалася сьогодні у Києві.

Зокрема, йшлося про те, що запровадження Державної кадастрової карти, яка є обов’язковою умовою впровадження земельної реформи, – один  із ключових чинників у програмі економічних перетворень на селі. Електронна кадастрова карта дасть можливість громадянам переглядати всі ділянки в межах України та базову кадастрову інформацію про них (площі, межі, відомості про цільове призначення тощо).

Так, починаючи вже з 1 січня 2013 року, кожен пересічний громадянин, користуючись мережею Інтернет, зможе отримати відомості про свою земельну ділянку, оприлюднені на офіційному веб-сайті Держземагентства України. І на перспективу фахівці органів земельних ресурсів опрацюють та запровадять систему, що забезпечить подання електронної заявки громадянином навіть зі свого будинку через веб-портал Держземагентства.

Наразі земельне відомство завершує підготовку автоматизованої системи Державного земельного кадастру – представлено пілотні проекти. З початку нового року в Україні буде запущена потужна електронна кадастрова карта за прикладом багатьох розвинутих країн світу. Вона стане важливою передумовою для завершення реалізації земельної реформи та відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення.

Використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без затверджених у випадках, визначених законом, проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від трьохсот до п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Запровадження прозорих механізмів реєстрації земельних ділянок та видачі державних актів, спрощення та скорочення всіх процедур, а також запровадження комфортного обслуговування громадян є важливою складовою діючої земельної реформи.

 

 

версія для друку