українська російська англійська
В Умані під час паломництва хасидів громадський порядок охоронятимуть понад 400 правоохоронців
05.09.2012 | 18:08
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Щороку до міста Умань прибувають паломники - брацлавські хасиди для святкування Рош-а-Шана, Нового року за іудейським календарем та вшанування пам’яті свого духовного лідера цадика Нахмана, який похований в цих місцях. За попередніми даними, цього року для участі у проведенні культових обрядів очікується прибуття близько 30 тисяч паломників майже з 25 країн світу. Найбільше прочан має прибути з Ізраїлю.

Охороняти громадський порядок під час паломництва хасидів в Умані буде зведений загін, який налічує 436 черкаських правоохоронців та працівників з інших ГУМВС-УМВС України. До цієї роботи залучені працівники різних служб та підрозділіввибухотехніки, оперативники карного розшуку, працівники ДАІ, працівники патрульно-постової служби, дільничні інспектори міліції. Також до міста Умань прибудуть кінологи кінологічного центру УМВС. Безпосередньо на місці проведення паломництва, біля могили цадика Нахмана, будуть працювати працівники «Беркуту». У заходах щодо забезпечення охорони громадського порядку, окрім працівників міліції, братимуть участь близько 30 членів громадських формувань міста Умань. Допомагати українським правоохоронцям в охороні громадського порядку під час паломництва хасидів приїжджають колеги з Ізраїлю. Минулого року пліч-о-пліч з українськими міліціонерами працювали шестеро ізраїльських поліцейських, цього року очікується прибуття такої ж кількості поліцейських.

Слід зазначити, що, для більшої зручності при спілкуванні з іноземними гостями, було підготовлено та випущено розмовники з англійської мови та мови іврит, якими будуть забезпечені працівники зведеного загону. А для паломників надруковано близько тридцяти тисяч екземплярів пам’яток англійською та російською мовами з роз’ясненнями, як правильно себе поводити, щоб не стати жертвою злочину.

Правоохоронцями створено оперативний штаб, куди надходитиме вся інформація щодо приїзду, перебування хасидів та про ймовірні порушення громадського порядку. Несення служби з охорони громадського порядку в період перебування іноземних гостей на Черкащині здійснюватиметься у двохзмінному режимі. Кожен патруль буде забезпечено засобами зв’язку для негайного і ефективного реагування на будь-які зміни в оперативній обстановці.

версія для друку