українська російська англійська
Віталій Захарченко зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом США в Україні Джоном Теффтом
05.09.2012 | 18:32
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

5 вересня у МВС України відбулася робоча зустріч Міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та Надзвичайного та Повноважного Посла США в Україні Джона Френсіса Теффта. Аспекти підготовки українських правоохоронців до охорони громадського порядку під час проведення передвиборної кампанії та виборів народних депутатів України, проблеми реєстрації в органах міграційного контролю та застосування норм нового КПК України - далеко не весь перелік питань, які були обговорені під час зустрічі.

Плідна співпраця правоохоронних органів України та Сполучених Штатів Америки триває з далекого 2002 року та регламентована Меморандумом про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом США.

Відповідно до положень Меморандуму спільно з Посольством США в Україні було створено програмно-технічну інфраструктуру для забезпечення оперативно-розшукової діяльності підрозділів Міністерства, проведено навчальні тренінги з підготовки фахівців у сфері внутрішньої безпеки, боротьби з корупцією та протидії кіберзлочинності. Саме тому питання реорганізації підрозділів боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми у ході реформування системи МВС привернуло неабияку увагу зі сторони американських колег.

«Ми зацікавлені у вивченні досвіду Вашої країни у сфері захисту інтелектуальної власності та боротьби з кіберзлочинністю, - зазначив очільник правоохоронного відомства України Віталій Захарченко. – Адже наразі це питання актуальне не лише для України, а й у всьому світі».

Крім того, Віталій Захарченко розповів про те, що в МВС створено робочу групу з реалізації проекту «Взаємодія правоохоронних органів з громадськістю», який було запропоновано Департаментом юстиції Сполучених Штатів Америки, також наразі реалізується проект з питань вдосконалення системи професійної підготовки.

Не менш важливим питанням під час робочої зустрічі стало обговорення прийняття нового Кримінально-процесуального Кодексу України. Міністр внутрішніх справ України повідомив Джону Френсісу Теффту про масштабну роботу, яка проводиться в цьому напрямку провідними фахівцями МВС, та зазначив, що наразі розроблена велика кількість методичних рекомендацій, які будуть доступні та зрозумілі кожному громадянину України. Перша частина рекомендацій вже вийшла в широкий тираж в журналах «Іменем Закону» та «Юридичний вісник». Також готуються відеороз’яснення, які будуть направлені в регіональні підрозділи для подальшого розміщення у ЗМІ.

У цілому зустріч пройшла в атмосфері повного взаєморозуміння та конструктивного діалогу. Наостанок Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко і Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Джон Френсіс Теффт висловили сподівання на продовження у подальшому плідної співпраці.

версія для друку