українська російська англійська
Міністр оборони провів зустріч з головою Військового комітету НАТО
06.09.2012 | 10:16
Прес-служба Міністерства оборони

У Києві 5 вересня 2012 року Міністр оборони України Дмитро Саламатін провів зустріч з Головою Військового комітету НАТО генералом Кнудом Бартелсом. Сторони обговорили стан і перспективи співпраці Міністерства оборони України та НАТО.

Відкриваючи зустріч, Міністр оборони України наголосив, що незважаючи на позаблоковий статус України, партнерство з НАТО не втратило для країни своєї значущості та актуальності.

«Ми прагнемо до того, аби Збройні Сили України були сумісними з арміями провідних країн світу. Це стосується як техніки і озброєння, так і людей. Зокрема, ми надаємо пріоритет активному вивченню англійської мови нашими військовослужбовцями. У Міністерстві оборони розпочато велику програму з впровадження в діяльність Збройних Сил України стандартів НАТО. Зокрема, вже наступного року Україна планує розширити участь в операціях Альянсу шляхом залучення фрегата «Гетьман Сагайдачний» до операції НАТО по боротьбі з піратством «Океанський щит» , – зазначив Дмитро Саламатін.

У свою чергу Голова Військового комітету НАТО генерал Кнуд Бартелс від імені керівництва Альянсу висловив главі оборонного відомства України подяку за активну співпрацю з НАТО. «Мені приємно, що площина співпраці НАТО співпадає з бажанням підвищити взаємосумісність Збройних Сил України з іншими провідними арміями світу. Цілком очевидним є те, що ми знаходимося на вірно обраному шляху», – наголосив Кнуд Бартелс.

Дмитро Саламатін подякував високому гостю за теплі слова на адресу оборонного відомства і висловив переконання, що співпраця України з НАТО могла б бути більш глибокою та плідною. «Нашому партнерству з Альянсом – 15 років. Цього часу досить, щоби почути один одного. Ми максимально відкриті. І все, що не зачіпає наш позаблоковий статус – підлягає обговоренню», - наголосив Міністр оборони.  

Дмитро Саламатін підкреслив, що Україна залишається одним із основних партнерів НАТО у проведенні миротворчих операцій: «Нам би не хотілося втратити цей престижний статус. І ми будемо робити все, аби і надалі залишатися попереду».  

Під час переговорів сторони висловили бажання поглиблювати взаємодію на рівні штабів, збільшити кількість спільних навчань та тренувань, а також висловили зацікавленість у проведенні у жовтні цього року засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони.

 

 

 

 

версія для друку