українська російська англійська
Микола Присяжнюк: Співробітництво між Україною та Литвою в агросекторі вигідне для обох країн
06.09.2012 | 17:16
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна зацікавлена у запозиченні досвіду Литви у реформуванні села, реалізації земельної реформи,  розвитку регіональної інфраструктури,  інвестиційних проектів, рибного господарства та аграрної освіти. Про це сьогодні говорили Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк і Міністр сільського господарства Литовської Республіки Казис Старкявичюс у ході зустрічі, яка відбулася у Національному виставковому центрі.

«Сьогодні з литовською стороною ми обговорили ряд важливих питань. Зокрема, про посилення співпраці щодо успішної реалізації земельної реформи, розвитку регіональної інфраструктури, інвестиційних проектів, рибного господарства, освіти. Ми продовжуємо працювати над спільною українсько-литовською програмою, яка передбачає навчання та консультування  щодо реформ у сільській місцевості.  Ще одним важливим моментом сьогоднішнього діалогу стало обговорення питання гармонізації українського законодавства з європейськими стандартами», - повідомив Микола Присяжнюк.

Міністр підкреслив, що програми, які обговорювалися, допоможуть підвищити рівень життя на селі, а також сприятимуть популяризації української сільськогосподарської продукції в інших країнах. Також Микола Присяжнюк нагадав про результативність співпраці між Україною та Литвою в аграрній сфері.

«Необхідно вказати на динаміку двосторонніх відносин між Україною та Литовською Республікою в сфері сільського господарства за останні роки. Зокрема, за 2011 рік товарообіг між Україною та Литвою становив 114,4 мільйона доларів. А за 6 місяців 2012 року він склав 50,3 мільйона доларів. У свою чергу Литва розвиває в Україні свої інвестиційні проекти та закуповує сільгосппродукцію. Тому співробітництво між Україною та Литвою в аграрному секторі  вигідне для обох країн», - додав Микола Присяжнюк.

Також Міністр висловив подяку Казису Старкявичюсу за те, що Литва продовжує відстоювати інтереси України  в Європейському Союзі.

 

версія для друку