українська російська англійська
Україна та Китай динамічно нарощують темпи співробітництва
06.09.2012 | 19:40
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна та Китай зацікавлені в поглибленні двостороннього співробітництва у різних напрямках. Взаємний інтерес у цьому висловили під час зустрічі Прем'єр-мiнiстр України Микола Азаров та Заступник Голови Постійного комiтету Всекитайських зборiв народних представникiв Китайської Народної Республіки Чжилi Чень.

У ході зустрічі сторони висловилися щодо поглиблення двостороннього співробітництва у таких сферах, як: торговельно-економічній, енергетичній, культурній, науковій, туристичній,  будівництва інфраструктури та ін.

Зокрема, Микола Азаров наголосив на тенденції зростання товарообiгу між Україною та Китаєм. «Я iз задоволенням хочу вiдзначити зростання товарообiгу мiж нашими країнами. Минулого року він сягнув майже 10 млрд. дол. i має тенденцiю до зростання», - сказав Глава Уряду.

У цьому зв’язку Чжилi Чень наголосила на необхідності розробки нової моделі співробітництва, «щоб якомога раніше виконати поставлені керівниками країн завдання щодо збільшення товарообігу до 20 млрд. дол. США».

Крім цього, у своєму слові Микола Азаров запропонував китайськiй сторонi активiзувати обмiн студентами. Також, у зв’язку із  збільшенням iнтересу в Українi до вивчення китайської мови, Микола Азаров запропонував спiльно розробити пiдручник для вивчення китайської мови та створити в Українi спеціалізовану школу з викладанням всіх предметів китайською мовою.

Чжилi Чень запевнила, що і вона особисто, і Посол КНР в Україні будуть докладати зусиль для розвитку гуманітарного співробітництва між країнами. При цьому вона відзначила високий рівень володіння китайською у студентів Київського лінгвістичного університету, з якими сьогодні зустрічалася.

 

версія для друку