українська російська англійська
Микола Присяжнюк: Держава компенсуватиме до 50% за страхування посівів озимої пшениці
07.09.2012 | 09:13
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Починаючи з цієї осені, сільгоспвиробники можуть мінімізувати можливі втрати від несприятливих погодних факторів завдяки запровадженню державної компенсації до 50% платежів за страхування озимої пшениці.  

«Держава взяла на себе обов’язки компенсувати до 50% виплачених страхових премій, які сільгоспвиробники сплачують страховим компаніям. На 2012 бюджетний рік ця дотація поширюється на озиму пшеницю, зокрема на ризики, які стосуються перезимівлі озимої пшениці», - повідомив Міністр аграрної політики та продовольства  Микола Присяжнюк.

До таких ризиків  відносяться ті, що настають  у період перезимівлі до відновлення вегетації.

Міністр також додав, що наразі, за участі громадських організацій АПК та страхових компаній, завершується розробка типового страхового договору, який буде використовуватися цими компаніями.

Це дасть можливість максимально спростити доступ до цієї послуги сільгоспвиробникові. Передбачається, що вартість страхування буде затверджено наказом Нацфінпослуг у розрізі областей. Середній тариф по країні становитиме орієнтовно 65 грн/га. З урахуванням державної компенсації сільгоспвиробник сплачуватиме страховій компанії близько половини цієї суми за страхування озимої пшениці.

 

версія для друку