українська російська англійська
Мінрегіон поділився досвідом впровадження програм місцевого розвитку з вірменами
07.09.2012 | 10:33
ПРЕС-СЛУЖБА Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ» Програми розвитку ООН (ПРООН) успішно впроваджується в Україні. Про це повідомили фахівці Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства під час зустрічі з делегацією Республіки Вірменія та представниками ПРООН в Україні. Ознайомча зустріч відбулася у приміщенні Мінрегіону за ініціативи Представництва ООН в Україні задля обміном позитивним досвідом місцевого врядування із представниками влади Вірменії.

«Друга фаза проекту розпочалася торік. За цей час вдалося налагодити партнерство з органами влади всіх 24 областей та Криму, запустити нові пілотні програми, залучити ще більше прихильних партнерів, громад, сільських і міських рад. Ми розуміємо, що тільки разом можемо вирішувати нагальні проблеми», - розповіла помічник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Марина Черенкова.

Основне завдання проекту – заохотити громаду до місцевого врядування, поділитися знаннями, передовою практикою управління, а також підвищити енергоефективність на місцевому рівні.

«Програма ПРООН дає змогу підвищити умови життя на місцях, відреагувати на негативні соціальні тенденції», - зазначила Старший програмний менеджер ПРООН в Україні Оксана Реміга.

Програма «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» фінансується Європейським Союзом і співфінансується та впроваджується Програмою розвитку ООН за підтримки Уряду України та у партнерстві з місцевими органами виконавчої влади. Загальний бюджет Проекту МРГ-ІІ становить 17 млн. євро, з яких 98.4% складає внесок ЄС, а 1,6% - дольова участь ПРООН. Строк виконання Проекту – 4 роки (червень 2011 р. – червень 2015 р.).

Проект другої фази працює в усіх 25 регіонах України, 200 районах і 900 місцевих радах. Усі вони були відібрані шляхом відкритого конкурсу.

Варто зазначити, що за 2007-2011 роки, коли тривала реалізація першої фази проекту, користь від діяльності цієї програми отримали 1175 українських громад з 200 пілотних районів. Завдяки проекту  відбудовано фельдшерсько-акушерські пункти, забезпечено освітлення вулиць, надано шкільні автобуси, замінено вікна у школах і лікарнях, забезпечено постачання чистої води. Усе це було зроблено об’єднаннями громад спільно з місцевою владою та співфінансування за рахунок Проекту МРГ, місцевого бюджету, приватного сектору і внесків громад.

версія для друку