українська російська англійська
Українсько-угорський діалог щодо запровадження Державного земельного кадастру триває
07.09.2012 | 10:54
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

У рамках заходів XXIV Міжнародної агропромислової виставки “АГРО-2012” відбулося п’яте засідання українсько-угорської робочої групи з питань сільського господарства. Зокрема, начальник управління Державного земельного кадастру Держземагентства України Ігор Збаржевецький розповів угорським колегам про хід підготовчих робіт щодо завантаження в програмне забезпечення Державного земельного кадастру відповідної картографічної інформації, в основу якої покладено результати робіт, виконаних у рамках проекту Світового банку.

Натепер в Україні практично завершено аерофотознімальні роботи, створення ортофотопланів та індексних кадастрових карт. Разом з тим, одними з основних завдань ведення Державного земельного кадастру є застосування єдиної системи просторових координат та системи ідентифікації земельних ділянок, запровадження єдиної системи земельно-кадастрової інформації та її достовірності.

Нині перед землевпорядниками постали невідкладні та досить таки складні завдання щодо оперативного виконання робіт із землеустрою та ведення Державного земельного кадастру, впровадження Державної геодезичної референцної системи координат УСК-2000.

Водночас у новій структурі системи відліку фахівці землевпорядної служби повинні максимально врахувати можливість використання існуючих топографо-геодезичних матеріалів, земельно-кадастрових даних та картографічної основи, для створення яких були задіяні великі фінансові і трудові ресурси країни. З огляду на те, що нині в Україні близько 1,5 тисячі місцевих координат, за якими здійснювалися у свій час роботи із землеустрою, це завдання, над виконанням якого успішно працюють органи земельних ресурсів,  надзвичайно складне. Про шляхи подолання труднощів технологічного та організаційного характеру, зокрема, йшлося під час робочих зустрічей українських експертів з угорськими колегами.

У ході засідання та робочих зустрічей сторони обмінялись досвідом розбудови Державного земельного кадастру, домовились про обмін інформацією у цій сфері та подальшу співпрацю. Так, українська  сторона висловила зацікавленість в ознайомленні із досвідом угорських колег щодо побудови системи геопросторових даних та використання сучасних технологій.

 

версія для друку