українська російська англійська
На Житомирщині започаткована обласна краєзнавча премія
07.09.2012 | 11:07
Житомирська ОДА

До 75-річчя Житомирської області за сприяння управління культури і туризму облдержадміністрації Товариство охорони пам’яток історії та культури на чолі з відомим житомирським краєзнавцем, директором видавництва «Волинь» Гергієм Мокрицьким у Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олега Ольжича презентувало фотовиставку монументального мистецтва. На світлинах Георгія Мокрицького та його помічників – 100 творів скульпторів, художників, граверів у бронзі та граніті з різних куточків Житомирщини.

Заступник голови Житомирської облдержадміністрації Віктор Балюрко відмітив: «Тут компактно закумульована і історія Житомирщини, і творіння монументального мистецтва, які іноді не помічаєш, проїжджаючи повз. На цих світлинах те, чим пишається Житомирщина».

Голова обласної ради Йосип Запаловський перед усім зібранням засвідчив про те, що, за клопотання Гергія Мокрицького, на березневій сесії обласної ради було прийняте рішення про заснування обласної краєзнавчої премії. Вона передбачає щорічне присудження трьох призових премій і відповідні грошові винагороди кращим дослідникам Житомирського краю. Зі слів голови обласної ради, такий крок має сприяти розвитку краєзнавчої науки в області, інтересу до неї учнів, студентів, науковців.

 

версія для друку