українська російська англійська
Микола Присяжнюк: Держава контролюватиме закупівельні ціни на молоко на рівні 2,2 грн./л
07.09.2012 | 12:17
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Молокопереробники рішенням Уряду зобов’язані закуповувати молоко у селян не нижче 2,2 грн./л.  Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк допускає, що у разі, коли молокопереробні підприємства не відреагують на сигнал Уряду, їм можуть скасувати пільги.

«Ми отримували інформацію, що деякі молокопереробники поставили своїх посередників, які приймають молоко у селян по 1,60, а на молокозаводи здають по 2,50. Держава чітко дала зрозуміти, що хоче змінити таку ситуацію на користь селян. Якщо молокопереробні підприємства не прислухаються, то ми поставимо питання доцільності пільг з використання ПДВ на дотацію молока», - заявив Микола Присяжнюк.

Міністр закликав переробників припинити використовувати монопольне становище, оскільки немає причини утримувати закупівельні ціни на рівні 1,60. Микола Присяжнюк назвав таку низьку ціну безпідставною та нагадав, що у цьому році ціни на молочні продукти зросли, а рівень експорту, який було втрачено внаслідок зменшення постачання до Росії, відновлюється.

«Антимонопольний комітет вивчатиме причини невиконання постанови Уряду про підвищення закупівельних цін до 2,20 грн/л. Окрім того, ми використовуємо й економічні важелі врегулювання ситуації. Зокрема, Аграрний Фонд уже розпочав закупівлю вершкового масла та сухого молока, щоб стимулювати ринок», - повідомив Микола Присяжнюк.

Також Міністр нагадав, що ініційоване державою створення кооперативів допоможе вирішенню цієї проблеми, оскільки враховує інтереси як селян, так і переробників.

«По-перше, селяни зможуть постачати свою продукцію на переробні підприємства напряму без посередників за справедливу ціну. По-друге, молокопереробні підприємства отримають більш якісне молоко, яке не затримується, проходячи посередницький ланцюг. Тому ще раз закликаємо переробників прислухатися до розпорядження Уряду, оскільки це теж відповідає їх інтересам», - наголосив Микола Присяжнюк.

 

версія для друку