українська російська англійська
К. Грищенко: Успішність інвестпроекту сьогодні - це загальнодержавна справа
07.09.2012 | 14:10
Прес-служба Міністерства закордонних справ

7 вересня  Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко виступив на відкритті міжнародного інвестиційного форуму «Інвестиційна хвиля – 2012» у м. Дніпропетровськ.

У своєму вітальному слові Міністр відзначив важливе значення Дніпропетровщини як локомотиву вітчизняної економіки, промислового та інтелектуального центру, що посідає особливе місце в системі зовнішньоекономічних зв’язків України.

«Лише за останні півроку регіон відвідали 23 іноземні делегації з метою налагодження взаємовигідного торговельно-економічного співробітництва, проведено низку масштабних презентацій інвестиційного потенціалу та проектів розвитку Дніпропетровського регіону в Києві, Брюсселі, Відні, Ганновері», - зазначив Костянтин Грищенко.

Глава МЗС ознайомив учасників форуму з ключовими напрямками зовнішньоекономічної діяльності МЗС, яка останніми роками набула більшої  системності та результативності, на виконання доручень Президента України щодо економізації зовнішньої політики. Серед позитивних прикладів Міністр відзначив створення і ефективну роботу Ради експортерів при МЗС України, парафування Угоди між Україною та ЄС про асоціацію, набрання чинності Угодою про вільну торгівлю з Європейською асоціацією вільної торгівлі, масштабну роботу зовнішньополітичного відомства із створення зони вільної торгівлі з низкою країн, зокрема, таких як Ізраїль, Канада, Ліван, Марокко, Сербія, Туреччина, В’єтнам.

Костянтин Грищенко підкреслив важливість конструктивної співпраці між МЗС та областями України з метою підтримки зусиль українських підприємств з виходу на зовнішні ринки, а також залучення іноземних інвестицій у розбудову всебічного потенціалу регіонів нашої держави.

За словами Міністра, важливу роль у цьому контексті відіграє створена при МЗС Робоча група з питань взаємодії з українськими регіонами, до якої увійшли заступники керівників усіх областей України, відповідальні за зовнішньоекономічне та інвестиційне співробітництво.

«Успішність того чи іншого інвестиційного проекту - це не лише питання області, сьогодні це вже загальнодержавна справа», - наголосив глава МЗС.

версія для друку