українська російська англійська
Делегація Мінприроди взяла участь у п'ятнадцятій нараді Робочої групи Сторін Орхуської конвенції
08.09.2012 | 11:20
Прес-служба МІНІСТЕРСТВА ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Нарада відбулась із 3 по 5 вересня у м. Женева, Швейцарська Конфедерація.

Під час наради розглянуто питання про стан справ з ратифікацією Конвенції та Протоколу про Реєстри викидів і перенесення забруднювачів, приєднання до Конвенції держав, які розташовані за межами регіону  Європейської економічної комісії Організації Об’єднаних Націй, виконання програми робіт на 2009 – 2011 та 2012-2014 роки,  пропаганду принципів Конвенції тощо.

Також заслухано національні доповіді про виконання вимог Орхуської конвенції та проведено тематичне засідання, під час якого відбулось інтерактивне обговорення з питання залучення громадських організацій до участі в міжнародних форумах, зокрема у прийнятті рішень.

Делегація України виступила з презентацією, в якій окреслила напрями роботи Міністерства щодо взаємодії з громадськістю. Було наголошено про розширення взаємодії з громадськими організаціями, ініційоване Міністром Е.Ставицьким, висвітлено підсумки міжнародних форумів «Довкілля для України», участь делегації України у «Ріо+20» та хід підготовки до Міжнародного форуму «Green Mind».

На нараді схвалено кроки України щодо ратифікації Поправки до Орхуської конвенції щодо генетично модифікованих організмів (15 серпня 2012 року на засіданні КМУ схвалено Закон України «Про ратифікацію поправки до Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості у прийнятті рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля»), про що записано у Протоколі Наради.

версія для друку