українська російська англійська
На Дніпропетровщині відбувся міжнародний форум у рамках "Східного партнерства ЄС"
08.09.2012 | 14:30
Дніпропетровська ОДА

На Дніпропетровщині відбувся вперше поза межами ЄС міжнародний міжрегіональний форум співробітництва у рамках «Східного партнерства ЄС».

У ньому взяли участь губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул, Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, Генеральний секретар Асамблеї Європейських Регіонів Паскаль Гьорген, Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччини в Донецьку – Клаус Ціллікенс, Генеральний консул Республіки Польща у Харкові – Ян Гранат, Генеральний консул Республіки Білорусь Валентин Філіпчік, голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод, Віце-маршалок сеймику воєводства Нижня Сілезія (Республіка Польща) Єжи Тутай, українські та закордонні експерти, представники регіональної та місцевої влади, бізнесу та громадянських організацій України, країн ЄС та країн-учасниць «Східного партнерства ЄС». Це перший в історії України та Європи форум такого рівня, що проходить на Дніпропетровщині.

«Європейська інтеграція є стратегічною метою державної політики нашого Президента Віктора Федоровича Януковича. На її досягнення направлені масштабні реформи, які реалізуються під керівництвом Глави нашої держави. Дієвим інструментом руху України по шляху євроінтеграції є ініціатива «Східного партнерства ЄС», - сказав Олександр Вілкул.

У рамках цього партнерства особлива увага приділяється розвитку регіонів та місцевих громад України, налагодженню їх співпраці з регіонами країн Європейського Союзу та країн-учасниць «Східного партнерства ЄС». «Дніпропетровщинаактивний учасник цього процесу. Це стосується як системних перетворень в області по впровадженню європейських практик управління, прийняття рішень, проектного підходу, так і тісної співпраці з нашими європейськими партнерами щодо конкретних проектів розвитку. Ключовою подією по входженню нашої області в загальноєвропейський «мейнстрім» стало прийняття Дніпропетровщини в Асамблею Європейських Регіонів у кінці минулого року. І сьогодні ми робимо наступний крокприймаємо в нашій області цей високий форум, на якому будуть вироблені подальші кроки з поглиблення нашої співпраці», - сказав Олександр Вілкул.

Глава МЗС України Костянтин Грищенко констатував, що поглиблення політики європейської інтеграції сприяло підвищенню зацікавленості областей України у розбудові співпраці з європейськими регіональними організаціями та асоціаціями на багатосторонньому рівні. У цьому контексті він виділив значні результати, досягнуті на європейському напрямі зовнішньої політики України, зокрема, парафування Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС, підписання Угоди про внесення змін до чинної Угоди про спрощення оформлення віз.

«Мені особливо приємно відзначити, що практична регіональна співпраця «Східного партнерства» була розпочата з презентації в Брюселі в Комітеті регіонів ЄС у квітні цього року Дніпропетровської області. Впевнений, що Дніпропетровщина і надалі зберігатиме лідируючі позиції у розбудові регіональної складової загальнодержавної політики європейської інтеграції», - наголосив Костянтин Грищенко.

У рамках форуму передбачається розширити масштаби співпраці у зазначених напрямках як з країнами Східного партнерства ЄС, так і з країнами Європейського Союзу, в тому числі в рамках нових проектів, які будуть реалізовані на Дніпропетровщині та в регіонах країн-партнерів.

Також за результатами форуму було підписано Протокол про наміри співпраці між Дніпропетровською обласною радою та Львіською обласною радою, а також Протокол про наміри співпраці між Петриківським районом Дніпропетровщини та Єленогурським повітом Нижньосілезького Воєводства (Республіка Польща).

версія для друку