українська російська англійська
На Тернопільщині відкрито кінно-мистецький театр
10.09.2012 | 10:12
Тернопільська ОДА

Голова обласної державної адміністрації Валентин Хоптян взяв участь у відкритті кінно-мистецького театру просто неба імені Байди Вишневецького у м. Збаражі.

«Сьогодні у старовинному місті Збаражі ми відкриваємо кінно-мистецький театр імені Байди Вишневецького. Я вітаю усіх присутніх з цією подією», - сказав Валентин Хоптян, зазначивши, що ім’я цього славного сина Тернопільщини символічно поєднує нашу область і Запорізький край, адже саме на острові Мала Хортиця князь Вишневецький заснував козацьку Січ.

І особливо символічним є те, що саме там, на сучасній Хортиці, де свято бережуть пам'ять про Байду та запорізьку вольницю, народилася ідея створення такого кінно-мистецького театру на Тернопільській землі.

"Пригадую, як вразили нас – представників Тернопілля, які відвідали Хортицю, виступи кінного театру, що відтворювали події козацьких часів, демонструючи мистецтво володіння конем та тогочасною зброєю. - розповів голова ОДА. - З моменту нашого перебування на Запоріжжі минуло не так багато часу, і от сьогодні ми є свідками того, як у нас на Тернопільщині народжується новий цікавий об’єкт - кінно-мистецький театр".

Голова облдержадміністрації подякував усім, хто долучився до створення та будівництва театру та висловив переконання, що кінні вистави під стінами Збаразького замку збиратимуть глядачів не лише з нашого краю, але й з сусідніх областей: «Думаю також, що його діяльність сприятиме розвитку кінного спорту, адже такий театр неможливо уявити без діючої школи верхової їзди. Зрештою, цей кінно-мистецький центр безумовно стане невід’ємною частиною Національного заповідника «Замки Тернопілля», його окрасою і однією з візитних карток».

У подальших планах керівництва області завершення реконструкції Вишневецького палацу та будівництво готельного комплексу для туристів.

Також під час урочистого відкриття виступив Камянець-Подільський кінний театр «Козаки Поділля», учасники якого продемонстрували глядачам мистецтво верхової їзди та володіння зброєю.

 

версія для друку