українська російська англійська
К. Грищенко: Петриківський розпис набуде статусу нематеріальної культурної спадщини людства
10.09.2012 | 12:33
Прес-служба МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко у рамках робочої поїздки до Дніпропетровської області відвідав село Петриківка, де ознайомився з експозицією районного етнографічного музею та відвідав районний центр народного мистецтва «Петриківка».

Під час зустрічей з головами Петриківської районної ради та районної державної адміністрації керівник МЗС відзначив їхні зусилля із збереження та розвитку українських народних традицій.

У березні ц.р. Україна передала на розгляд ЮНЕСКО номінаційне досьє з метою подальшого включення до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства українського елемента – «Петриківський розписукраїнське декоративно-орнаментальне малярство ХІХ-ХХІ ст.».

«Надання Петриківському розпису статусу нематеріальної культурної спадщини людства стане найкращою рекламою для регіону і потужним сигналом для інвесторів та туристів з усього світу», - підкреслив Костянтин Грищенко.

Представники керівництва Дніпропетровської області подякували Міністру за ініційоване Секретаріатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО винесення на розгляд ЮНЕСКО питання про визнання на міжнародному рівні важливого для регіону і всієї України унікального Петриківського розпису.

Керівник МЗС України поінформував, що на жовтень 2013 року припадає перший десятилітній ювілей Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини, стороною якої Україна є з 2008 року.

Міністр висловив сподівання, що результатом докладених українською стороною зусиль стане ухвалення Міжурядовим комітетом з питань охорони нематеріальної культурної спадщини людства (листопад 2013 року) позитивного рішення відносно поданої Україною номінації.

 

 

 

 

версія для друку