українська російська англійська
Спеціалісти МОЗ навчали журналістів надавати першу невідкладну медичну допомогу
10.09.2012 | 14:30
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

З нагоди Всесвітнього дня невідкладної медичної допомоги спеціалісти Міністерства охорони здоров’я  та Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги провели у Маріїнському парку майстер-клас з основ надання ПНМД для журналістів. На спеціальному манекені журналісти вчилися виявляти пульс, елементарні ознаки життєдіяльності, надавати першу допомогу при легенево-серцевій недостатності. 

«Новий прийнятий Президентом України Закон «Про екстрену медичну допомогу» зобов’язує до вміння надавати медичну допомогу в обов’язковому порядку рятувальників аварійних служб, пожежної охорони, працівників різних підрозділів міліції, фармацевтичних працівників, провідників пасажирських вагонів, бортпровідників тощо. Проте у нашому динамічному житті навіть в умовах дефіциту часу та відсутності людей зі спеціальною медичною освітою елементарними знаннями допомоги людині у критичному стані повинен володіти кожен», - зазначив у зверненні до представників ЗМІ начальник відділу екстреної медичної допомоги департаменту реформ та розвитку медичної допомоги МОЗ України Михайло Стрельников.

«Головна мета при наданні першої медичної допомоги полягає у тому, щоб шляхом проведення найпростіших заходів врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і запобігти розвитку можливих ускладнень, -  відзначив заступник директора УНПЦ екстреної допомоги та медицини катастроф  МОЗ України Сергій Гур’єв. - У цій справі питання життя чи смерті вирішує кожна хвилина, саме  тому основні навички такі важливі для кожного».

Всесвітній день надання невідкладної медичної допомоги відзначається щорічно у другу суботу вересня з 2000 року.  Ініціаторами його проведення виступають національні організації – члени Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

 

версія для друку