українська російська англійська
Українці активно вводять в експлуатацію будинки за принципом "будівельної амністії"
10.09.2012 | 15:06
Прес-служба Державної архітектурно-будівельної інспекціі

Спрощення системи введення в експлуатацію самовільно побудованих індивідуальних житлових будинків та об’єктів І-ІІ категорій складності повністю виправдано. Про це повідомив Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олександр Рибак. За оперативними даними, таким привілеєм за 8 місяців поточного року скористалися 27 335 українських сімей у той час, коли за 2011 рік – 17 115 будинків було введено в експлуатацію за таким порядком.

Треба зазначити, що Держархбудінспекція України продовжує вдосконалювати систему введення в експлуатацію самовільно побудованих індивідуальних житлових будинків. Так, у липні цього року з переліку документів, необхідних для узаконення будинку до 300 кв. м, вилучено звіт про технічне обстеження, який викликав багато нарікань з боку замовників. Тому з ініціативи Держархбудінспекції України внесено зміни до наказу Мінрегіону № 91 від 24.06.2012, які скасовують додаткові технічні обстеження таких будинків, крім тих, що зазначені у паспорті БТІ.  Це значно заощаджує кошти і час громадян.

Суттєвою зміною є і те, що нарешті врегульовано питання «легалізації» індивідуальних та садибних будинків, які побудовані  до 5 серпня 1992 року та не підлягали введенню в експлуатацію. Зараз для державної реєстрації прав власності на таке нерухоме майно достатньо  технічного паспорта, складеного за результатами технічної інвентаризації.

«Існуючий порядок введення в експлуатацію самовільно побудованих індивідуальних житлових будинків діє до кінця цього року. Сьогодні ми працюємо над внесенням змін у нормативні акти з метою подовження терміну його дії. Планується також, що ввести в експлуатацію за такою системою можна буде будинки побудовані до 12 березня 2011 року, тобто всі, що були побудовані до початку дії декларативного принципу в будівництві», - сказав Олександр Рибак.         

 

версія для друку