українська російська англійська
Україна підписала меморандуми про торгівлю і технічне регулювання з ЄЕК
10.09.2012 | 15:25
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна і Євразійська економічна комісія підписали меморандуми про торгово-економічне співробітництво і співпрацю в сфері технічного регулювання.

Документи підписали Прем'єр-міністр України Микола Азаров та Голова колегії Євразійської економічної комісії Віктор Христенко.

«Для успішного розвитку наших держав надзвичайно важливо, що ми домовилися і встановили співробітництво між Урядом України і Євразійською економічною комісією як постійно діючим органом Митного союзу і Єдиного економічного простору», - сказав Микола Азаров.

Водночас він зазначив, що Україна хотіла б бути постійно представлена в Євразійській економічній комісії і брати участь у її засіданнях на правах спостерігача. «Ми хотіли б запропонувати вам розглянути питання представлення України в Євразійській економічній комісії і висловити наше бажання брати участь у її роботі на правах спостерігача», - наголосив Прем'єр-міністр.

При цьому він додав, що Україна бажає акредитувати при комісії свого постійного представника-спостерігача, який би працював у складі Посольства України в РФ.

Водночас Глава Уряду зазначив, що підписання цих двох меморандумів знизить ризики у взаємній торгівлі, запровадить чіткі правила гри в торгово-економічних відносинах між Україною та країнами Митного союзу. За його словами, дотримання чітких технічних регламентів, передбачених у підписаних 10 вересня документах, унеможливить запровадження низки неконкурентних заходів обмеження у взаємній торгівлі.

На це ж спрямована угода про зону вільної торгівлі між країнами СНД, яка скоро набуде чинності.

У свою чергу В. Христенко поінформував Главу українського Уряду про те, що Євразійська економічна комісія отримала заявки від 35 країн світу про бажання запровадити режим вільної торгівлі із Митним союзом.

версія для друку