українська російська англійська
Микола Присяжнюк: Україна більше вирощуватиме прісноводної риби
10.09.2012 | 15:44
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Споживання вітчизняної прісноводної риби буде збільшуватися завдяки зростанню її виробництва у внутрішніх водоймах. Зариблення внутрішніх водойм є одним з кроків розвитку рибної галузі України. На цьому наголошує Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Сьогодні в споживанні риби в Україні є великий відсоток імпорту. Тому перед державою стоять чіткі завдання, які потрібно реалізувати для розвитку рибної галузі. Основне, на чому ми акцентуємо увагу - це здешевити прісноводну рибу на внутрішньому ринку за рахунок зариблення внутрішніх водойм», - повідомив Микола Присяжнюк.

Також Міністр наголосив на необхідності нарощення виробництва риби в морських акваторіях та пояснив, що робить держава у цьому напрямку.

«Ми плануємо прийняти законопроекти, які дадуть можливість врегулювати кількість та форми вилову, щоб уникнути зловживань. Це сприятиме збільшенню виробництва товарної риби на території України. Також ми будемо вирішувати питання розвитку океанічного флоту, зокрема технічного переоснащення та відновлення втраченого потенціалу», - додав Микола Присяжнюк.

Міністр відзначив, що завдяки сприянню держави, узгодженій роботі керівництв відповідних підприємств та молодих кваліфікованих кадрів, Україна зможе вивести рибну галузь на новий рівень.

У природні водойми загальнодержавного значення у І півріччі випущено понад 3,9 млн. екземплярів молоді цінних видів риб, з яких 1, 3 млн. осетрових. У спеціальних товарних рибних господарствах за І півріччя 2012 виловлено 1227 тонн цінних промислових видів риб, що на 62% або 471 тонн більше порівняно з аналогічним періодом 2011 року.

 

версія для друку