українська російська англійська
Митні служби країн СНД поглиблюють співпрацю
10.09.2012 | 16:16
Прес-служба Державної митної служби

Митні служби країн СНД поглиблюють співпрацю в постаудиті та охороні інтелектуальної власності.

Відповідних домовленостей було досягнуто під час 56-го засідання Ради керівників митних служб держав-учасниць СНД, яке пройшло у Петропавловську-Камчатському.

Підписано Протокол про взаємодію митних органів держав-учасниць СНД при здійсненні постмитного контролю, який передбачає співробітництво митних служб у галузі постаудиту.

Співпраця митних служб країн СНД дозволить оперативно підтверджувати або спростовувати дані, зазначені у поданих митним службам документах. А відповідно - спростити процедуру митного оформлення на стадії переміщення товарів через митний кордон та водночас не допустити митних правопорушень.

Також підписано протокол про єдині принципи організації митного контролю за переміщенням об’єктів інтелектуальної власності. За останні роки у законодавстві країн-учасниць СНД щодо цього питання відбулися значні зміни. Тож даний Протокол уніфікує підходи щодо захисту прав інтелектуальної власності в країнах СНД.

Голова Державної митної служби України Ігор Калєтнік заявив, що співпраця українських митників із колегами з митних служб країн-учасниць СНД є вкрай важливою. Адже товарообіг між Україною та СНД за 7 місяців 2012 року вже склав понад 34,5 мільярда доларів США.

«Рада керівників митних служб держав-учасниць СНД працює ефективно. Це доводить актуальність її рішень та оперативність їх виконання. Зокрема іспит Євро-2012 Україна склала на «відмінно» в тому числі й завдяки домовленостям щодо взаємодії митних служб на кордоні та спільному контролю. І тепер ми хочемо, щоб спрощення, які добре зарекомендували себе в пілотному режимі під час футбольного чемпіонату, працювали на постійні основі. І рухаємося у цьому напрямку», - сказав Голова Держмитслужби.

 

версія для друку