українська російська англійська
У Держбюджеті-2013 передбачено кошти на соціальні ініціативи Президента
11.09.2012 | 17:11
Прес-служба Міністерства фінансів

6 вересня відбулася відеоконференція за участю керівного складу Міністерства фінансів та представників обласних державних адміністрацій, головних фінансових управлінь Одеської, Харківської, Дніпропетровської та Львівської областей, а також громадськості та засобів масової інформації. Темою заходу стало обговорення соціальної політики, яка проводиться Урядом у поточному році та виконання соціальних ініціатив Президента України.

Під час відеоконференції директор департаменту фінансів соціальної сфери Олександр Шнипко доповів учасникам про стан виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича.

Отже, закріплення позитивних тенденцій у податково-бюджетній сфері, збереження і активізація роботи галузей економіки дали змогу у поточному році внести зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», якими враховано додаткове збільшення видатків на реалізацію соціальних ініціатив та фінансового забезпечення напрямів соціальної політики, визначених Президентом України.

Так, додаткові кошти передбачено Пенсійному фонду України, завдяки чому значний обсяг видатків спрямовується на:

1)           перерахунок пенсій громадянам, які вийшли на пенсію до 2008 року;

2)           підвищення до 42% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (замість 28%) доплати до пенсій для членів сімей померлих інвалідів війни;

3)           підвищення доплати до пенсій для учасників війни, нагороджених медалями, з 15% до 20%, учасникам війни без нагород з 10% до 15% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб;

4)           здійснення поетапного підвищення розміру пенсій військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу, які залишили службу.

Що стосується посилення соціальної підтримки найбільш вразливих категорій населення – малозабезпечених сімей, до складу яких входять діти та непрацездатні особи, то з 1 липня поточного року підвищено рівень забезпечення прожиткового мінімуму.

При внесенні змін до Державного бюджету України на 2012 рік на 638,9 млн. грн. збільшено загальний обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової допомоги дітям.

Загальний обсяг вказаної субвенції на 2012 рік становить 30 850,7 млн. гривень, що на 11,6 % більше показника 2011 року.

Варто зазначити, що у Державному бюджеті (з урахуванням змін) збільшено загальний обсяг видатків на:

1)           реабілітацію дітей із дитячим церебральним паралічем;

2)           підвищення розміру допомоги на догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу;

3)           підвищення розмірів соціальної допомоги інвалідам війни, яка виплачується щорічно до 5 травня;

4)           на комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкохворих громадян з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

5)           на забезпечення житлом інвалідам-ліквідаторам аварії на ЧАЕС інвалідам війни, воїнам-інтернаціоналістам та інвалідам зору та слуху.

6)           на заходи щодо створення мережі регіональних перинатальних центрів, забезпечених інноваційними технологіями та сучасним обладнанням;

7)           на здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення громадян доступним житлом;

8)           100% забезпечення інвалідів протезами та колясками.

У 2012 році було відновлено роботу зі здійснення компенсаційних виплат за знеціненими заощадженнями. Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» на цю мету передбачено 6 152,4 млн. гривень. На сьогодні Міністерством фінансів та АТ «Ощадбанк» створені належні умови для своєчасного отримання громадянами-вкладниками компенсаційних виплат у розмірі 1000 грн. та виплат на поховання померлих вкладників у розмірі 500 грн. Станом на 1 вересня 2012 року Міністерством фінансів профінансовано з державного бюджету, а АТ «Ощадбанк» фактично отримано 3 млрд. 600 млн. гривень.

Фінансування видатків з Державного бюджету України на всі зазначені цілі здійснюється вчасно та в повному обсязі.

У 2013 році Урядом буде продовжена робота щодо фінансового забезпечення виконання соціальних ініціатив Президента України.

 

версія для друку