українська російська англійська
Уряд послідовно продовжує поліпшувати якість медичної допомоги громадянам
12.09.2012 | 11:21
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд послідовно продовжує поліпшувати якість медичної допомоги громадянам. На цьому наголосив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 12 вересня 2012 року

Глава Уряду повідомив, що в бюджеті наступного року понад 1,2 млрдрн. буде виділено територіальним громадам на придбання медичного автотранспорту та обладнання для комунальних закладів охорони здоров’я, 323 млн.грн. – на забезпечення медикаментами та виробами медичного призначення швидкої медичної допомоги, 200 млн.грн. – для забезпечення закладів охорони здоров’я витратними матеріалами, а також препаратами для анестезії  тощо.

«Уряд виділяє кошти для виводу вітчизняної медицини на якісно новий рівень», - наголосив Микола Азаров, додавши, що кошти виділяються на створення діагностично-лікувальних центрів, оснащених за останнім словом медичних технологій. Так, буде реконструйовано і обладнано перинатальним та постнатальним обладнанням Інститут педіатрії, акушерства і гінекології, створено центр пересадки кісткового мозку в Охматдиті, відкрито ще 7 перинатальних центрів у Волинській, Київській, Львівській, Чернівецькій, Черкаській,   Херсонській областях, а також місті Києві, модернізовано і реконструйовано спеціалізовані медичні заклади в Сумській, Кіровоградській, Рівненській, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Одеській, Миколаївській, Донецькій областях. Власне, модернізація та реконструкція або нове будівництво медичних закладів відбудеться практично в кожному районі нашої країни.

У наступному році Уряд також продовжить реалізацію завдання, яке поставив Президент України: забезпечити населення якісними та ефективними лікарськими засобами за доступними цінами.

Микола Азаров зазначив, що на першому етапі уже знижено ціни на ліки для хворих на гіпертонічну хворобу. Наступним кроком буде запровадження часткового відшкодування вартості ліків для цієї категорії хворих.

«В бюджеті 2012 року ми виділимо на це 40 млнрн., а на наступний рік збільшимо фінансування до 192 млн.грн», - зазначив Микола Азаров, додавши, що держава значно здешевить ліки для 12 млн. хворих на гіпертонічну хворобу, які постійно їх вживають.

 

версія для друку