українська російська англійська
Україна поглиблює співпрацю з грузинським та румунським регуляторами ринків цінних паперів
12.09.2012 | 17:20
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) підписала двосторонні меморандуми про взаєморозуміння та обмін інформацією з Національним банком Грузії та Національною комісією з цінних паперів Румунії. Дані документи були підписані під час регіонального семінару для керівників регуляторів фондових ринків, який проходить з 9 по 14 вересня у місті Києві.

«Підписані документи надзвичайно важливі не тільки для українського регулятора, а й для сторін, з якими укладено договори. Певен, що підписання меморандумів дасть нам можливість більш тісно співпрацювати з грузинським та румунським регуляторами ринків цінних паперів. Тепер між нашими регуляторами створена єдина система обміну професійним досвідом та інформацією, що допоможе функціонуванню ринків всіх сторін. Сподіваємось, що таке взаєморозуміння між країнами дасть реальні результати та покладе початок створенню нових проектів міжнародного рівня», - зазначив Дмитро Тевелєв, Голова НКЦПФР.

«Ми раді початку співпраці з українським регулятором, адже вона стане і початком створення нової системи обміну інформаційними ресурсами на ринку цінних паперів та стартом нових проектів з міжнародної співпраці. Маю надію, що спільними зусиллями з українськими колегами ми сприятимемо створенню нових інструментів і можливостей для розвитку й вдосконалення наших фондових ринків», - зауважив Алекс Гавріла, віце-президент Національної комісії з цінних паперів Румунії.

«Хочу акцентувати увагу на тому, що підписання даного документа засвідчує відкритість та прозорість намірів щодо співпраці між нашими країнами у сфері ринку цінних паперів. Ми високо оцінюємо напрацювання наших українських колег-фондовиків, і водночас сподіваємось на те, що наші знання та досвід стануть у нагоді НКЦПФР, зокрема, в частині захисту прав інвесторів. Тож, це має стати запорукою ефективної та взаємовигідної співпраці», - сказала Манана Ціцішвілі, Директор Департаменту нагляду за нефінансовими установами Національного банку Грузії.

Що стосується суті меморандумів, то їх зміст передбачає, що від цього часу сторони надаватимуть один одному взаємну допомогу в межах своїх повноважень у частині обміну інформацією, проведення перевірочних заходів, виявлення несанкціонованих операцій на фондових ринках країн, регулювання діяльності уповноважених осіб та ін.

"Ми раді констатувати активізацію нашої міжнародної співпраці, адже це є результатом нашої щоденної роботи. Відрадно, що ми крок за кроком закріплюємо позиції вітчизняного фондового ринку та регулятора на міжнародній арені," - резюмував  Дмитро Тевелєв.

 

версія для друку