українська російська англійська
Микола Присяжнюк: Техніка для сільгоспвиробників стане доступнішою
13.09.2012 | 09:11
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Українським аграріям стане простіше купувати сільськогосподарську техніку. Міністерство аграрної політики та продовольства України розробить комплексну програму розвитку сільськогосподарського машинобудування з урахуванням можливостей аграріїв щодо придбання необхідної техніки, а також пропонуватиме компенсацію за кредити на придбання сільгоспмашин. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«11 вересня у Дніпропетровську на нараді під головуванням Президента було піднято питання про сільськогосподарське машинобудування. Перед нами стоїть завдання – оновити зернозбиральну техніку і важкі трактори для збільшення ефективності роботи вітчизняних аграріїв, зменшення собівартості виробництва та збереження валу урожаю. Тому Міністерство аграрної політики та продовольства розробить комплексну програму розвитку сільськогосподарського машинобудування з урахуванням можливостей аграріїв щодо придбання необхідної техніки», - повідомив Микола Присяжнюк. 

Міністр нагадав, що держава продовжує  здійснювати послідовні кроки, аби  допомогти дрібнотоварним виробникам придбати необхідні сільгоспмашини та не витрачати великі кошти одразу. Зокрема, зараз активізується робота агролізингу. Планується надавати компенсацію за кредити на придбання сільськогосподарської техніки.

Також Микола Присяжнюк нагадав, що держава проводить інформаційну кампанію для дрібнотоварних виробників щодо вибору оптимальної сільськогосподарської техніки.

«Сьогодні одноосібникам, які загалом мають в обробітку понад 3 млн. га, складно отримати інформацію про новітню техніку та її можливості. Тому наш департамент спільно з постачальниками сільськогосподарської техніки  випустили спеціальний каталог, який уже розповсюдили серед сільських та селищних рад. Таким чином,  кожен дрібнотоварний виробник зможе отримати всю необхідну інформацію щодо вибору оптимальних сільгоспмашин», - зазначив Микола Присяжнюк.

 

версія для друку