українська російська англійська
Західноєвропейські ЗМІ активно коментують заяву Прем'єр-міністра України щодо газотранспортного консорціуму
13.09.2012 | 11:26
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Західноєвропейські ЗМІ активно коментують заяву Прем‘єр-міністра України Миколи Азарова щодо перспективи  модернізації та  подальшої експлуатації української газотранспортної системи, яку було опубліковано у  статті для німецького видання «Франкфуртер альгемайне».

Прем’єр-міністр підкреслив, що найоптимальнішим є створення тристороннього газового консорціуму (ЄС – Україна - РФ) з управління ГТС.

«Українська ГТС вимагає капітальної модернізації. Саме тому Уряд України пропонує передати управління ГТС міжнародному консорціуму в складі України, Росії та Євросоюзу, який би забезпечував її прозоре і справедливе адміністрування, зайнявся б її модернізацією. Модернізація української ГТС обійдеться всього в 4,5 млрд. євро. Пропускна ж спроможність нашої ГТС збільшиться приблизно на 30%», - сказав Микола Азаров німецькому виданню.

На інформаційному порталі «ЄврАктив» у публікації «Консорціум трьох для української ГТС» було подано реакцію офіційного Брюсселя на статтю Прем’єр-міністра України.

Портал звернувся за коментарем до офіційних чиновників ЄС, на що було отримано і оприлюднено заяву М.Хольцнер, речника Єврокомісара з питань енергетики Г.Еттінгера такого змісту: «ЄС завжди підкреслював, що це справа України: вирішувати, яким чином здійснювати управління ГТС. І якщо Україна та інші сторони готові рухатись у напрямку консорціуму, в якому б також брала участь європейська газова індустрія, то Єврокомісія готова надавати при цьому підтримку – за умов гарантій дотримання положень права ЄС та норм міжнародного права, в тому числі енергетичного права ЄС».

Крім того, речник Єврокомісара заявила, що ЄС «й надалі буде пропонувати тристоронній діалог з Україною і Росією з енергетичних питань, зокрема щодо системи транзиту».

Водночас, громадськість Євросоюзу висловлює подив тим, що ЄС, який уже кілька разів отримував ясні пропозиції від України,  затягує рішення щодо участі в консорціумі та не дає конкретної відповіді на ініціативу України. Між тим, для всіх очевидно, що  створення тристороннього консорціуму забезпечило би стабільність поставок енергоносіїв до Європи та враховувало б інтереси імпортерів, транзитерів та експортерів.

версія для друку