українська російська англійська
Україна вивчає досвід інших країн з будівництва наземного метрополітену
13.09.2012 | 12:07
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Україна вивчає досвід інших країн з будівництва наземного метрополітену, цього разу – американський зразок будівництва метро. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Борис Колесніков.

«Якщо брати до уваги компонент ціна і якість, то звичайно для усіх українських міст, які мають метрополітен або планують його побудувати, наземне метро більш вигідне з економічної точки зору, а також простіше і ефективніше в управлінні, - сказав Борис Колесніков. - Єдине питання, яке нас цікавило у Вашингтоні, - це функціонування метрополітену за умов сильних снігопадів».

«Щодо захисту від снігу – то ми вже маємо розуміння, як це зробити. Зараз дуже важливо врахувати всі зауваження американських фахівців. Послуги американських консалтингових компаній в плані снігозахисту будуть для нас дуже корисними», - зауважив Борис Колесніков.

Віце-прем’єр-міністр України повідомив, що зараз фахівцями опрацьовується  питання будівництва наземного метро у Києві, Харкові, Донецьку і Дніпропетровську. «Там, де відсутні історичні будівлі, не в історичному центрі міста - немає сенсу йти під землю, адже в 2,5 рази дешевше йти відкритим способом», - сказав він, зазначивши, що наземне метро в першу чергу вигідно будувати у столиці, Харкові та Дніпропетровську. Щодо Донецька, то там вже здійснюється проектування, Львів також потребуватиме такий вид транспорту в контексті підготовки до Олімпіади, а Одеса – з огляду на складності в геології місцевості.

«По суті, за 1 км підземного метро можна побудувати 3 км наземного. Тобто, сьогодні будь-яке місто-мільйонник може використати цей досвід», - сказав Борис Колесніков.

За словами Віце-прем’єр-міністра, при будівництві наземного метро буде максимально використовуватися продукція вітчизняних виробників. «Ми можемо використати продукцію, наприклад, чорної металургії і українського машинобудування для будівництва відкритого метрополітену. Тут буде використана максимальна кількість матеріалів українського виробництва»,  - сказав він.

 

версія для друку