українська російська англійська
З початку року правоохоронці вилучили понад 150 тонн фальсифікованого спирту
13.09.2012 | 14:30
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Майже 500 злочинів, учинених у сфері виробництва й обігу спирту та алкоголю, виявлено з початку цього року органами внутрішніх справ. Наразі за цими фактами порушено кримінальні справи. Про це сьогодні на брифінгу в Міністерстві внутрішніх справ поінформував заступник начальника управління Департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України Олександр Кісельов.

«Протидія злочинам на ринку спирту і лікеро-горілчаної продукції є одним із пріоритетних напрямів у діяльності підрозділів органів внутрішніх справ, на які покладено завдання щодо проведення скоординованої роботи з профілактики правопорушень на ринку підакцизних товарів, посилення боротьби з їх незаконним обігом, припинення та запобігання вчиненню правопорушень під час їх виробництва, імпорту та реалізації», - повідомив Олександр Кісельов.

За його словами, МВС разом із ДПА, Держмитслужбою та ГоловКРУ затверджено спільний наказ, на виконання якого створено спеціальні робочі групи із проведення перевірок суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на ринку спирту і алкогольних напоїв.

Варто зауважити, що у результаті вжитих заходів з початку цього року органами внутрішніх справ виявлено майже 500 злочинів, учинених у сфері виробництва й обігу спирту та алкоголю, за якими порушено кримінальні справи. За порушеними кримінальними справами доводиться причетність до вчинення злочинів 220 осіб. Із незаконного обігу вилучено понад 150 тонн спирту, 600 тис. пляшок фальсифікату та близько 700 тис. підробних марок акцизного збору.

«Аналіз порушених кримінальних справ свідчить, що основними джерелами наповнення тіньового обігу алкоголю є як і підпільні цехи, що виробляють фальсифіковану продукцію, небезпечну для здоров’я і життя людини, так і легально діючі підприємства галузі, що незаконно виготовлюють з нелегально отриманого спирту та реалізують необліковану алкогольну продукцію, котра з підробленими марками акцизного збору надходить у споживчу мережу», - підкреслив представник Департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України.

Також, за словами правоохоронця, у порівнянні з минулими роками, фіксується тенденція спаду фальсифікації алкогольної продукції. Та, на жаль, такі факти мають місце. Переважно підробляються горілчані вироби нижнього цінового сегменту. Це пояснюється тим, що продукція цієї категорії практично не має складних елементів ідентифікації (маркування, друк, нанесення логотипу тощо), дешеву поліграфію, нескладний закупорювальний пристрій, просту пляшку тощо.

Зокрема, Олександр Кісельов дав рекомендації для споживачів при купівлі алкогольних напоїв. По-перше, купувати таку продукцію в магазинах, що мають розгалужену мережу, по-друге, звертати увагу на ціну продукції, адже вона не може бути меншою ціни, встановленою постановою Уряду, а також перевіряти наявність марки акцизного збору.

 

 

версія для друку