українська російська англійська
66 тис. волинян уже отримали компенсацію вкладів радянських часів
13.09.2012 | 16:08
Волинська ОДА

На сьогодні майже 66 тис. волинян отримали тисячу гривень – компенсацію за втрачені вклади радянських часів.  За інформацією Волинського обласного управління ПАТ «Державний ощадний банк України», за три місяці жителям області виплачено  54 млн. 716 тис. 817 грн.

Окрема статистика щодо так званих грошей на поховання. Так нині люди називають переоформлені родичами рахунки померлих вкладників Ощадбанку СРСР як спадщину. Такий механізм чітко виписаний у Постанові Кабінету Міністрів України № 346 від 23 квітня 2012 року, яка передбачає часткове відшкодування – по 500 грн. отримують спадкоємці, чиї рідні померли з 2005-го по 2012-й рік. До обласного управління Ощадбанку саме на відшкодування такого виду компенсації надійшло 8 млн. 870 тис. 357 грн. Із них людям  видали 6 млн. 463 тис. 105 грн.

Окрім того, повідомили у Волинському обласному управлінні ПАТ «Державний ощадний банк України», починаючи з 24 вересня картки з нульовим залишком видаватимуть тим, хто отримав свою тисячу ще у 2008-му, аби згодом без проблем і зайвої метушні можна було отримати наступний транш виплат компенсації.

З 1 вересня стартував другий етап актуалізації вкладників колишнього Ощадбанку СРСР.   Ті волиняни, котрі зареєструються, починаючи з 1 вересня, як і ті, хто вже скористався можливістю компенсувати втрачені радянські депозити, отримають так звану національну картку. Нею можна скористатися, аби зняти кошти у найближчому банкомат, або ж – у торговій чи аптечній мережі. Пропонують банкіри й лишити тисячу на депозиті, аби згодом отримати відсотки.

версія для друку