українська російська англійська
Сімейні лікарі Дніпропетровська отримують 500 грн. надбавки до зарплати
13.09.2012 | 16:14
Дніпропетровська ОДА

У рамках модернізації охорони здоров’я сімейні лікарі у Дніпропетровську отримують надбавки до заробітної плати. Завдяки реалізації програми «місцевих стимулів» сімейні лікарі Дніпропетровська щомісячно отримують надбавки до посадових окладів у розмірі 500 грн.

У рамках модернізації охорони здоров’я з початку 2012 року у Дніпропетровську сімейні лікарі щомісяця отримують муніципальні надбавки до заробітної плати у сумі 500 грн. Крім того, в рамках реалізації програми «місцевих стимулів» сімейні лікарі, педіатри, терапевти та медичні сестри Центрів первинної медико-санітарної допомоги забезпечуються безкоштовними проїзними квитками у міському електротранспорті. Загалом на реалізацію програми «місцевих стимулів» у Дніпропетровську на 2012 рік виділено 940 тис. грн.

«З метою покращення якості медичного обслуговування у Дніпропетровську активними темпами розвивається сімейна медицина. Для заохочення та підтримки сімейних лікарів вживаються усі необхідні заходи: нараховуються муніципальні надбавки до заробітної плати, окремо нараховуються надбавки за обсяг виконаної роботи, лікарі отримують проїзні квитки, а з вересня лікарі первинної ланки  забезпечуються спеціально придбаними мобільними телефонами та безкоштовним мобільним зв’язком. Завдяки цьому пацієнти можуть у будь-який час оперативно отримати консультацію у свого сімейного дільничного лікаря», - сказав директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської міської ради Олександр Рудяк.

Наразі у Дніпропетровську працюють 134 сімейних лікаря. Для повної укомплектації усіх Центрів первинної медико-санітарної допомоги міста сімейними лікарями продовжується фахова підготовка спеціалістів за напрямом «загальна практика – сімейна медицина». У 2012 році на ці цілі виділено 510 тис. грн.

Цього року вже проведено навчання 33 сімейних лікарів на курсах стажування. Наразі навчання за спеціальністю «загальна практика – сімейна медицина» проходять ще 60 лікарів, а у 2013 році заплановано підготувати 148 сімейних лікарів.

«Сімейна медицина підтвердила свою ефективність у багатьох країнах світу. Сьогодні з метою підвищення якості та доступності медичних послуг сімейна медицина активно впроваджується у Дніпропетровську. Тому пріоритетним завданням є фахова підготовка сімейних лікарів», - сказав Олександр Рудяк.

У Дніпропетровську діють 12 центрів первинної медико-санітарної допомоги, які включають 72 амбулаторії загальної практики – сімейної медицини та 7 їх філій.

 

версія для друку