українська російська англійська
Україна та Туреччина підписали правила вантажного залізнично-поромного сполучення
13.09.2012 | 17:46
Прес-служба Міністерства інфраструктури

З метою реалізації положень Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки  про організацію прямого міжнародного залізнично-паромного сполучення між Україною та Туреччиною від 25.01.2011 р. у рамках Другого засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною та Турецькою Республікою 13 вересня у Києві відбулося підписання Правил врегулювання умов перевезень вантажів та експлуатації вантажних вагонів. Документ підписали: від України – в.о. Міністра інфраструктури України Костянтин Єфименко, від Туреччини – Міністр транспорту Турецької Республіки Біналі Їлдирим.

Підписання зазначених правил дозволить завершити формування правової бази для врегулювання питань виконання прямого міжнародного вантажного залізнично-поромного сполучення між Україною та Туреччиною.

Застосування правил поромного сполучення забезпечить надійний правовий механізм із врегулювання питань виконання залізнично-поромних перевезень територіями України та Туреччини, зокрема, надасть можливість усім перевізникам використовувати транзитний потенціал обох країн як у зв’язках між країнами Європи та Азії (перевезення за напрямками Схід-Захід,) так і за напрямком Чорне море – Балтійське море.

Костянтин Єфименко зазначив, що оскільки Україна і Турецька Республіка знаходяться на перетині вантажопотоків, що прямують з Європи в Азію і в зворотному напрямку, одним із головних завдань, що стоїть перед транспортними відомствами, є створення максимально сприятливих умов для пропуску вантажів та усунення штучних бар'єрів, що перешкоджають зростанню товарообігу між нашими країнами.

За його словами, найбільші перспективи розвитку має розвиток залізнично-поромного сполучення між Україною і Туреччиною. «Сьогодні нашими міністерствами ведеться активна робота щодо пошуку альтернативних маршрутів перевезень вантажів, включаючи перспективи використання перевезень кількома видами транспорту (залізнично-поромний, комбінований)», - сказав Костянтин Єфименко.

«Сподіваюсь, що наші спільні зусилля дозволять збільшити не тільки обсяги перевезень, а й будуть сприяти розвитку торговельно-економічного співробітництва між двома країнами», - підкреслив перший заступник Міністра.

 

Довідково

Нині між Україною та Туреччиною успішно функціонує залізнично-поромна переправа Одеса-Стамбул та 5 поромних ліній закордонного плавання: Іллічівськ-Деріндже, Скадовськ-Зонгулдак, Скадовськ-Стамбул, Євпаторія-Зонгулдак, Одеса-Стамбул, Іллічівськ-Хайдарпаша.

Правила поромного сполучення розроблено Міністерством інфраструктури України та Міністерством транспорту, морського сполучення та зв’язку Турецької Республіки відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про організацію міжнародного прямого вантажного залізнично-поромного сполучення від 25 січня 2011 року.

версія для друку