українська російська англійська
Віталій Захарченко зустрівся з новопризначеним Надзвичайним та Повноважним Послом ФРН в Україні
13.09.2012 | 18:30
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

13 вересня в МВС відбулась зустріч Міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка із Надзвичайним та Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні Крістофом Вайлем.

«Розвиток міжнародного співробітництва з правоохоронними органами держав Європейського Союзу та використання досвіду закордонних колег відіграє важливу роль під час реформування органів внутрішніх справ України», - наголосив Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко на початку зустрічі.

За словами Міністра, українській стороні дуже цікавий досвід поліції ФРН у сфері боротьби з корупцією, організованою злочинністю, відмиванням грошей, профілактики та попередження злочинності, взаємодії з населенням та громадськістю.

«Співпраця правоохоронних органів наших країн має постійний та плідний характер. Ми обмінюємося інформацією у сфері боротьби з транснаціональною злочинністю, торгівлею людьми, протидії нелегальній міграції. Хочу відмітити взаємну допомогу у розслідуванні злочинів та здійсненні міжнародного розшуку злочинців», - наголосив Віталій Захарченко.

Тісній співпраці української міліції та поліції ФРН сприяє діяльність офіцерів зв`язку при Посольстві Федеративної Республіки Німеччини в Україні та навпаки. Окремо Міністр подякував за співпрацю під час проведення Євро-2012, а також за те, що така спільна робота себе не вичерпала і продовжується

«Ми зараз на шляху реформування. Його суть полягає у зміні філософії роботи. Важливо, щоб міліція була соціально направлена. МВС має поетапно стати цивільним правоохоронним відомством європейського зразка. А досвід німецьких колег у цій сфері нам стане дуже у пригоді», - продовжив Міністр.

У свою чергу пан Крістоф Вайль подякував за теплий прийом та повідомив, що Віталій Захарченко – перший, з ким він зустрівся після вручення йому вірчої грамоти Президентом України Віктором Януковичем.

«Німеччина з великою симпатією ставиться до українського напрямку в сторону Європейського Союзу і хоче всіляко допомагати в цьому. Питання реформування в Україні дуже важливе. Але велике значення має те, як держава ставилася до кожного громадянина з урахуванням європейських стандартів. Ми готові вам у цьому всіляко допомагати», – зазначив пан Посол.

«Європейський напрямок України неможливий без реформування в державній сфері. Якщо такі зміни будуть базуватися на принципах демократії та соціального захисту, то це дасть нам можливість рухатися у європейському векторі. Ми повинні впроваджувати у нашу роботу нові технології, навчати наших працівників працювати в сучасних умовах», – наголосив Міністр.

Сторони обговорили викорінення такого явища як корупція в українській міліції. За словами Посла, на керівництво МВС лягає важлива педагогічна функція.

«Потрібно змінити менталітет Ваших підлеглих, а також важливий розмір їх заробітної плати. Адже, отримуючи достойну зарплатню, правоохоронець на буде здійснювати корупційні дії», - порадив Крістоф Вайль.

Віталій Захарченко погодився з цією думкою і запевнив, що на його переконання в державних органах повинні працювати кращі представники нашого суспільства. Проте змінювати менталітет потрібно в суспільстві загалом, адже корупція – суспільне явище.

Не оминули й питання проведення в Україні виборів. Керівник МВС запевнив гостей в тому, що міліція під час виборчого процесу буде робити усе, аби вибори пройшли з дотриманням принципів правової держави та були прозорими. А інформація про події, пов`язані з виборчим процесом, буде надаватися вчасно та об`єктивно.

Насамкінець Крістоф Вайль побажав МВС на чолі з Віталієм Захарченком успіхів у подальшій роботі та подякував за те, що українська міліція сформувала позитивний імідж Україні під час проведення Чемпіонату Європи з футболу. На думку гостя, це сталося завдяки відмінній організації, щирій гостинності та дружньому ставленню з боку правоохоронних органів.

версія для друку