українська російська англійська
Мінрегіон наполягає на забезпеченні підтримки ОСББ з боку місцевої влади
14.09.2012 | 13:03
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

В Україні вже створено більше 17 тисяч ОСББ. І хоча на сьогодні ОСББ є найбільш ефективним механізмом управління житловим фондом та утворення його ефективного власника, у окремих регіонах ініціатива громадян гальмується місцевою владою. На цьому наголосив  Перший заступник  Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олександр Аліпов на селекторній нараді, що відбулася 13 вересня у Кабінеті Міністрів України і була присвячена проблемним питанням створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

«Є випадки, коли органи місцевого самоврядування на своїх сесіях приймають рішення і вносять будинки до різних реєстрів, списків, оформлюють власність на багатоквартирні будинки в цілому за собою. Місцева влада безпідставно переводить допоміжні приміщення у розряд нежитлових з подальшим оформленням права власності на себе та відчуження їх третім особам. Хочу попередити всіх керівників – не робити цього! Все це викликає велике обурення громадян. Ми знаємо про такі випадки і вже йдуть відповідні перевірки. Допомагайте людям і не чинить їм опір!», – наголосив Олександр Аліпов.

Крім того, Мінрегіон наполягає на посиленні контролю та забезпеченні організаційної підтримки у передачі будинків на баланс ОСББ.

«Все це зніме ту напругу, яка виникла між місцевою владою та громадянами», – підкреслив Олександр Аліпов.

Як повідомив Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, нещодавно у Запоріжжі відбулося чергове засідання Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування ОСББ. Зокрема, на ньому було ухвалено спільний лист-роз’яснення Мінрегіону України та Національної комісії з державного регулювання в сфері комунальних послуг, щодо відносин об’єднань із підприємствами-монополістами.

«Керуйтесь цим роз’ясненням. Не рекомендую директору водоканалу чи тепломережі ігнорувати ці рекомендації. Прохання до заступників голів ОДАвідслідкуйте, як це буде виконуватися», – наголосив Олександр Аліпов.

 

версія для друку