українська російська англійська
В Україні покращують доступ до фармацевтичних послуг
14.09.2012 | 15:06
Прес-служба Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань

Голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань Тетяна Александріна провела зустріч із представниками проекту  SIAPS – «Системи покращення доступу до лікарських засобів та фармацевтичних послуг», який впроваджує Міжнародна неприбуткова організація «Management Sciences for Health, Inc.» (MSH).

Організація MSH, яка працює в 22 країнах світу, планує запровадити в Україні 4-річний проект, спрямований на зміцнення системи фармацевтичних послуг. Голова Держслужби України соцзахворювань провела переговори з директором іноземних проектів Френсісом (Кофі) Абуджи-Н’яме, а також профільними консультантами та координаторами щодо подальших напрямків співробітництва між MSH та службою.

«Для Держслужби України соцзахворювань дуже важливим є партнерство з MSH у напрямку вдосконалення системи доступу до лікарських засобів та фармацевтичних послуг. У сфері протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу існує низка проблемних питань, які стосуються забезпеченості препаратами, покращення механізмів персонального обліку хворих з метою раціонального формування потреби в ліках. На сьогодні нам необхідно запровадити електронний реєстр пацієнтів eTB-Manager, створити інформаційний кластер контингентів ризику щодо інфікування на ВІЛ», - заявила Т.Александріна.

У ході зустрічі сторони обговорили також можливості співпраці у напрямку вдосконалення системи фармаконагляду за використанням антироетровірусних та протитуберкульозних препаратів, розвитку інституційних ресурсів шляхом покращення системи менеджменту, навчання та підвищення кваліфікації працівників.

Учасники не оминули увагою питання технічного забезпечення: належний рівень логістики, умов поставок, зберігання та перерозподілу препаратів.

Довідково: Проект SIAPS «Системи покращення доступу до лікарських засобів та фармацевтичних послуг» впроваджується за фінансової підтримки Агенства міжнародного розвитку США, яке здійснює свою діяльність в Україні керуючись Угодою між Урядом України та Урядом США про гуманітарне і техніко-економічне співробітництво (від 7 травня 1992 року).

версія для друку