українська російська англійська
Микола Азаров: Україна налаштована на активізацію співпраці з Росією в науково-освітній сфері
14.09.2012 | 15:10
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна налаштована на активізацію та розширення співпраці з Росією в усіх галузях, зокрема, і в науково-освітній сфері.

Про це сьогодні заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з Міністром освіти і науки РФ Дмитром Лівановим.

«Ми налаштовані на розширення і зміцнення нашої співпраці з Росією на всіх абсолютно рівнях, у тому числі на рівнях середньої і вищої освіти. Це стратегічне для нас питання», - зазначив Микола Азаров.

Він підкреслив, що український Уряд і надалі підтримуватиме коопераційні зв'язки з російською наукою.

За словами Прем'єр-міністра, в України та Росії за останні 20 років виникли однакові проблеми в освітній галузі, зокрема, треба відновити тісний зв'язок, який існував за часів СРСР, між наукою та освітою, між наукою, освітою і виробництвом, між фундаментальними і прикладними дослідженнями. «Необхідно відновлювати зв'язок між наукою та освітою і створювати науково-освітні центри, які матимуть серйозну дослідницьку базу, лабораторну базу, і на основі таких центрів розвивати освіту. У нас тут достатньо широке поле для співпраці з РФ», - підкреслив Микола Азаров.

У свою чергу Дмитро Ліванов зауважив, що в Росії та Україні створено непогані передумови для подальшої активізації співпраці у науково-освітній сфері. «Є всі можливості для створення нових форм співпраці. Є значний потенціал для активізації співробітництва в науковій сфері. У науці та інноваціях у нас були надзвичайно сильні коопераційні зв’язки на рівні міністерств, академій наук та підприємств. Я переконаний, що нам необхідно шукати нові форми підтримки такої співпраці і робити все, аби науковці реально взаємодіяли», - наголосив Міністр освіти і науки РФ.

версія для друку