українська російська англійська
З початку року виробництво молока зросло на 2,5%
14.09.2012 | 15:33
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

За 8 місяців 2012 року в Україні вироблено 7,8 млн. тонн молока, що  на 2,5% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема сільгосппідприємства наростили виробництво молока на 13%. Про це повідомив директор департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства України Андрій Гетя.

«Зараз в Україні спостерігається  позитивна динаміка у виробництві молока, яке за підсумками 8 місяців 2012 року збільшилося на 2,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року. При цьому високі темпи зростання демонструють сільськогосподарські підприємства, які наростили виробництво на 13%. Завдяки такій позитивній динаміці до кінця року в цілому планується виробити 11,3 млн. тонн молока, тоді як у 2011 році було вироблено 11,1 млн. тонн», - заявив Андрій Гетя.

Також директор департаменту зазначив, у господарствах населення стимулювати зростання виробництва молока буде програма із виплати дотацій за збереження та утримання молодняку ВРХ. Адже поступово поголів’я худоби у цих господарствах буде зростати.

На думку Андрія Геті, для здешевлення молока для українського споживача перш за все необхідно здешевити собівартість виробництва.

«Щоб ціна на молоко була доступною українським споживачам, необхідно здешевити собівартість через модернізацію та оптимізацію процесу виробництва. Якщо сільськогосподарські підприємства уже йдуть цим шляхом, то  господарствам населення  це зробити складніше. Однак  вихід є –  потрібно утворювати агроформування, наприклад, кооперативи. Завдяки такій формі концентрації поголівя виникне можливість спростити логістику, придбати сучасне обладнання та забезпечити вирішення юридичних питань»,  -  наголосив Андрій Гетя.

Також директор департаменту додав, що держава направить 100 мільйонів гривень на створення сільськогосподарських кооперативів та допомагає всім бажаючим у вирішені організаційних питань.

 

версія для друку