українська російська англійська
Обговорено стан та перспективи інформатизації в Україні
14.09.2012 | 16:44
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Сьогодні у Будинку Уряду відбулося розширене засідання Науково-технічної ради Національної програми інформатизації під головуванням очільника Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимира Семиноженка. Під час засідання було обговорено проект Доповіді Кабінету Міністрів України про стан та перспективи розвитку інформатизації та інформаційного суспільства в Україні за 2012 рік.

Цей документ має стати базовим для обґрунтування державної політики в сфері розвитку інформаційного суспільства та визначення основних напрямків бюджетної політики в цій сфері. Крім того, він інформуватиме владу і громадськість про наявні проблеми, досягнення та перспективи розвитку інформатизації.

Серед основних проблем, відзначених у проекті Доповіді – недостатня нормативно-правова база, брак координації та контролю за виконанням завдань щодо інформатизації, низька присутність України в світовому інтернет-просторі, низький рівень комп’ютерної грамотності населення та великий цифровий розрив на міжнародному та регіональному рівнях. Усунення цих недоліків визначено у Доповіді як пріоритетне завдання.

Після презентації проекту Доповіді відбулася дискусія відносно її вдосконалення. Зокрема, були висловлені пропозиції щодо необхідності підпорядкування сфери інформатизації одному керуючому органу та спеціальній Міжвідомчій раді при Президенті України або Кабінеті Міністрів України, забезпечення чіткого виконання завдань, визначених у Стратегії розвитку інформаційного суспільства, всіма органами влади, розробки методології оцінювання результатів конкретних програм з інформатизації, а також збільшення фінансування цієї сфери та дотримання цільового принципу.

Усі висловленні зауваження та пропозиції будуть враховані у проекті Доповіді, після чого її винесуть на засідання Кабінету Міністрів України для затвердження.

 

 

версія для друку