українська російська англійська
Оприлюднено інформацію щодо правопорушень під час проведення зборів і змагань з легкої атлетики
14.09.2012 | 18:05
Прес-служба Державної служби молоді та спорту

13 вересня 2012 року в Державній службі молоді та спорту України відбувся брифінг Голови Державної служби молоді та спорту України Равіля Сафіулліна про попередні підсумки роботи Комісії з перевірки фактів правопорушень, викладених у зверненнях спортсменів-легкоатлетів до Держмолодьспорту в серпні цього року.

Равіль Сафіуллін нагадав, що 3 вересня в Державній службі молоді та спорту створено Комісію з перевірки ймовірних фактів правопорушень, вчинених посадовими особами штатних збірних команд України.

Він зазначив, що Комісія протягом десяти днів здійснювала попередню перевірку фактів можливих фінансових порушень. Наказом Голови на час проведення перевірки від виконання службових обов’язків було усунуто низку працівників штатних збірних команд України, які відповідали за проведення навчально-тренувальних зборів та змагань: державного тренера Валерія Александрова, головного тренера Олександра Апайчева, старших тренерів Павла Бардакова та Костянтина Степанцова, начальника команди Руслана Руссу.

Як повідомив Голова Служби, попередня перевірка виявила невідповідність поданої в звітних документах інформації та фактичної. Зокрема,  за одним з епізодів згідно з документами було начебто проведено навчально-тренувальний збір з легкої атлетики в м Кисловодськ (Росія), водночас, як підтвердили в Росії, база, звітні документи щодо якої були подані, на час проведення зборів вже була розформована. Тільки по цьому  одному збору в Кисловодську не підтверджені документально  видатки на загальну суму 21 000 дол США. А таких лжезборів у період з квітня 2011 року по липень 2012 року згідно з документами було проведено десять.

Виявлено ще низку фінансових порушень при проведенні навчально-тренувальних зборів та змагань, в тому числі й щодо тренувальних зборів напередодні Олімпіади-2012 на базі в Святошино, а також на базі «Авангард» у Ялті.

За результатами перевірки Комісія рекомендує Голові Служби передати її дані до правоохоронних органів, розірвати достроково контракти, укладені з державним тренером Валерієм Александровим, головним тренером Олександром Апайчевим, старшим тренером Костянтином Степанцовим, начальником команди Русланом Руссу, оголосити догану старшому тренеру штатної збірної з легкої атлетики Анатолію Голубцову, провести службове розслідування щодо неналежного виконання службових обов’язків посадовими особами Держмолодьспорту, відповідальними за проведення навчально-тренувальних зборів.

Окрім цього, Комісія продовжить роботу до 5 жовтня.

Разом з тим, Голова Держмолодьспорту вкотре уточнив, що гроші на проведення тренувальних зборів та змагань не надаються Федерації легкої атлетики. Відповідальність за використання цих коштів покладена на працівників штатних команд, в даному випадку мова йде про тих, що були усунені на час роботи Комісії.

 Він також додав, що наступного тижня матеріали перевірки буде передано до правоохоронних органів, буде також ухвалено рішення щодо перебування зазначених посадових осіб на посадах.

 Керівник відомства також повідомив, що на відкритий Державною службою молоді та спорту телефон довіри надійшли звернення від спортсменів та тренерів ще ряду видів спорту щодо зловживань. Щодо цього теж розпочато перевірки.

 

версія для друку