українська російська англійська
На Житомирщині військові провели експериментальне тактико-спеціальне навчання
15.09.2012 | 10:12
Прес-служба Міністерства оборони

На базі 240-го центру підготовки підрозділів, що на Житомирщині, під загальним керівництвом заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенанта Віктора Муженка відбулося експериментальне тактико-спеціальне навчання. Практичний вишкіл при виконанні поставлених завдань зведеною тактичною групою у складі механізованих, артилерійських підрозділів, засобів ППО, частини спеціального призначення, високомобільних десантних військ, а також особового складу фронтової та армійської авіації особисто оцінював начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Володимир Замана.

Як зазначив генерал-лейтенант Віктор Муженко, комплексне навчання на Житомирщині було проведено з метою підготовки підрозділів до дослідницьких та експериментальних командно-штабних навчань з органами військового управління та військами (силами) «Перспектива-2012». В рамках заходу досліджувалися особливості управління та організації взаємодії міжвидових і різнорідних підрозділів, були практично апробовані нові форми та способи застосування зведеної тактичної групи.

Також відбулися практичні заняття з офіцерами Збройних Сил України, котрі будуть задіяні на «Перспективі-2012» в ролі посередників.

«Вони нарощуватимуть ситуацію під час майбутніх навчань, визначатимуть рівень підготовки підрозділів, що згодом допоможе в уточненні поглядів на розбудову Збройних Сил України зразка 2017 року», – наголосив заступник начальника Генерального штабу ЗС України.

Цього дня підрозділи спочатку відпрацювали проведення спеціальних операцій щодо знищення незаконних збройних формувань. Так, посилений аеромобільний взвод на БТР-80 відпрацював штурмові дії в населеному пункті, а групи морського центру спеціальних операцій ВМС ЗС України – дії з розвідки водної перешкоди, знищення противника та охорони берегової зони з метою забезпечення безперешкодного проходу тактичної групи.

У цей же час вертольоти Мі-24 нанесли удар по незаконних збройних формуваннях, які знаходилися на протилежному березі водної перешкоди. Після дій авіації водну перешкоду подолали ротні тактичні групи 30-ї окремої механізованої та 95-ї окремої аеромобільної бригад 8-го армійського корпусу.

Згодом зведена тактична група за підтримки з повітря літаків Су-24, Су-25 та вертольотів Мі-24 виконала дії щодо прикриття ділянки державного кордону та знищення противника.

 

версія для друку