українська російська англійська
Юним науковцям з "Нанотраку" розповіли про процедуру отримання наночастинок золота
15.09.2012 | 15:18
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

У рамках проведення Днів науки і освіти Російської Федерації в Україні унікальну пересувну навчальну лабораторію «Нанотрак» 14 вересня п.р. відвідали Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник та Міністр освіти і науки Російської Федерації Дмитро Ліванов. Також до «Нанотраку» завітали президент Малої академії наук України, народний депутат України Станіслав Довгий, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський, директор Національного центру «Мала академія наук України» Оксен Лісовий, українські та російські науковці, студенти, учні та представники засобів масової інформації.

Спеціальну лабораторію-автопотяг, вартістю понад 2 мільйони доларів, до Києва привезла делегація російських науковців. У цьому навчальному класі на колесах українським школярам і студентам пропонували провести експерименти з наноматеріалами.  Директор Палацу творчості дітей та молоді «Интеллект» Ніна Рататаєва повідомила, що лише за перший день роботи лабораторії (13 вересня) експериментальні досліди у ній провели близько півтисячі молодих науковців.

Міністри прибули до лабораторії, щоб ознайомитися із особливостями функціонування цього дивовижного навчального класу – така машина існує у Російській Федерації у єдиному екземплярі. Науковці провели для посадовців ознайомлювальну лекцію щодо можливого застосування нанотехнологій у медицині, енергетиці, космосі, промисловості, екології. Зокрема, продемонстровано нові можливості захисту від радіолокаційних систем. Вчені також поділилися з міністрами та присутніми у лабораторії учнями й студентами ще однією «таємницею» - розповіли про процедуру отримання наночастинок золота.

Після завершення лекції Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник запитав у присутніх школярів, чи цікаво їм у такому нестандартному навчальному класі. На цей момент у лабораторії на колесах були присутні допитливі учні Політехнічного та Русанівського ліцеїв, які одноголосно відповіли: «Дуже!». До них долучилися й студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, які теж завітали до пересувної лабораторії.

Наноімпланти, нанофільтри, наноемульсії та навіть наноспідниці – усі ці видовища нагадують казку. Різниця лише в одному: ця казка –  науково обґрунтована. І вона стала реальністю.

 

версія для друку