українська російська англійська
Дні науки і освіти Російської Федерації в Україні дали новий імпульс освітнім відносинам
15.09.2012 | 15:43
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

«Не лише обмін досвідом, але й високий рівень довіри та конструктивної співпраці, який зібрав людей, стали визначальними у перебігу такого важливого міжнародного заходу як Дні науки і освіти Російської Федерації в Україні», -  розповів Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник під час  спільної прес-конференції з Міністром освіти і науки Російської Федерації Дмитром Лівановим. Прес-конференція проведена за підсумками візиту російської делегації до Києва у рамках Днів науки і освіти Російської Федерації в Україні, які проходили 13-14 вересня 2012 року.

Більш ніж 200 учасників російської делегації, до складу якої увійшли керівники регіональних і муніципальних органів управління освіти, працівники дошкільної, середньої та додаткової освіти, представники вищої освіти, університетської та академічної науки, працювали у різних тематичних секціях, за підсумками роботи яких були проведені наради.

«За об’ємом і глибиною тих питань, які обговорювались, за складом спеціалістів та експертів з обох сторін, зустрічі у ці дні справді не мають аналогів. Усі вони велися на високому професійному рівні і були присвячені найбільш актуальним, навіть злободенним проблемам, які стоять перед нашими міністерствами та нашими системами освіти і науки в ціломувід проблематики дошкільної освіти до проблем фундаментальної фізики», - зазначив Дмитро Ліванов.

У свою чергу, Дмитро Табачник переконаний: «У нас спільні проблеми, а тому ми можемо бути взаємокорисними та цікавими один одному не лише прямими спільними проектами, які дають спільний продукт, але й спільним пошуком вирішення тих чи інших проблем».

На думку Міністра освіти і науки Російської Федерації, важливим є те, що не лише обговорювалися проблеми, але й пропонувалися конкретні рішеннязокрема, ініціатива запрошення у якості опонентів на захист дисертацій науковців з України і Росії відповідно, а також активізація співробітництва наукових журналів України і Росії з можливістю врахування публікацій вчених у кожній із країн тощо.

«Ми з Міністром освіти і науки Російської Федерації Дмитром Лівановим мали тривалу і конструктивну робочу зустріч із Прем’єр-Міністром України Миколою Азаровим, на якій обговорили найширше коло співробітництва в освітній, гуманітарній та науковій сферах, визначили ряд підходів до зміцнення та розширення співпраці. Найголовнішим є те, зауважив Прем’єр-Міністр, щоб ми до цієї співпраці залучали якомога більше наукових колективів, досягали ефекту синергії і мультиплікації», - поінформував присутніх журналістів Міністр освіти і науки, молоді та спорту України.

Одним із найбільш знакових досягнень у галузі співробітництва українських і російських науковців, на думку Дмитра Табачника, став спільний методичний посібник для вчителів історії «Україна і Росія на перехрестях історії». Як зазначив Дмитро Ліванов, спільні проблеми краще вирішувати спільно, тож таким чином ми швидше знайдемо шляхи розвитку, які слугуватимуть успіху освітньої галузі як в Україні, так і в Росії.

Цікаві ініціативи, запропоновані під час Днів науки і освіти Російської Федерації в Україні, за словами Дмитра Ліванова, будуть опрацьовані і реалізовані, і на його глибоке переконання, дадуть новий імпульс відносинам між двома країнами.

версія для друку