українська російська англійська
У столиці близько 8 тисяч пільговиків отримали свою "Картку киянина"
17.09.2012 | 09:41
Київська МДА

Майже 8 тисяч киян уже отримали свою «Картку киянина» – електронний документ, який надає право на отримання пільг. Про це йшлося 14 вересня під час засідання Комітету з економічних реформ, присвяченого питанням реалізації соціальних ініціатив Президента України у Києві.

«Цей проект вирішить низку нагальних питань – перш за все, проблему постійної дотації перевезення пільговиків у громадському транспорті, проплати безкоштовних ліків, адресної допомоги. Думаю, до наступного Дня Києва картки отримають усі пільговики і проект вже повністю запрацює», – підкреслив під час засідання голова КМДА Олександр Попов.

«Картка киянина» дає право окремим категоріям пільговиків на безкоштовний проїзд у метрополітені; отримання соціального дисконту для оплати товарів у магазинах і супермаркетах, а також пільг в аптечних пунктах при безкоштовному отриманні чи купівлі медикаментів; обслуговування в лікувально-профілактичних установах, отримання медичних послуг тощо.

Щоденно картку отримують близько 100 осіб. Станом на 4 вересня органами соціального захисту в системі «Картка киянина» зареєстровано більше ніж 13,6 тис. заяв.

Першим трьом пільговим категоріям місто розпочато видачу карток у червні 2012 року: багатодітним родинам, пенсіонерам, інвалідам та соціальним працівникам, які не мають права пільгового проїзду в метрополітені. Тепер до проекту долучені всі інші категорії населення.

Усього «Картку киянина» на першому етапі реалізації проекту отримають 84 тис. осіб. Це батьки багатодітних сімей (4 тис. 552);  пенсіонери та інваліди, які не мають права на пільговий проїзд в метрополітені (73 тис. 50); непрацюючі особи, які здійснюють догляд за дітьми-інвалідами та отримують державну соціальну допомогу (3 тис. 515); особи, які не мають права на пенсію, та інваліди (1 тис. 533); соціальні працівники (1 тис. 476).

Нагадаємо, 14 травня поточного року голова КМДА Олександр Попов підписав Меморандум про співпрацю між Київською міською державною адміністрацією, київськими виробниками лікарських засобів (ЗАТ «Дарниця», ВАТ «Фармак», «Борщагівский ХФЗ») та державними й комунальними аптеками щодо надання знижки на найнеобхідніші ліки. У рамках цього Меморандуму користувачі картки мають змогу купувати 52 найменування безрецепторних препаратів першої необхідності зі знижкою 25-30%. Зараз до системи «Картка киянина» підключено вже 60 аптек – по 6 аптек у кожному районі міста.

Крім того, міська влада вже розпочала перемовини із вітчизняними виробниками щодо надання аналогічних знижок на усі товари першої необхідності, передусім на продукти харчування.

Для забезпечення найкращої комунікації киян з міською владою та отримання вичерпної інформації щодо програми «Картка киянина» з 10 липня працює веб-сайт: info.kyivcard.com.ua.

версія для друку