українська російська англійська
Ветеринарна міліція вилучила з обігу 32 тонни тваринницької продукції
17.09.2012 | 10:26
Прес-служба ДЕРЖАВНої ВЕТЕРИНАРНої та ФІТОСАНІТАРНої СЛУЖБи

Минулого  тижня  особовий склад підрозділів ветеринарної міліції був залучений до роботи у мобільних групах з виконання завдань з припинення правопорушень і злочинів у сфері обігу продукції тваринного походження.

Актуальність  проблеми  обумовлена поширенням останнім часом торговельних операцій з неякісною тваринницькою продукцію, у тому числі імпортного виробництва, що на фоні загострення епізоотичної ситуації створює неабияку загрозу здоров’ю населення  держави.

Так, під час відпрацювання території міста Києва в одному  з продовольчих магазинів Деснянського району  викрито незаконну діяльність цеху з переробки м’яса та вилучено з обігу 282 кг м’ясопродукції без будь-яких документів, що засвідчують її якість і безпеку.

У Миколаївській області під час перевірки одного з великих підприємств встановлено, що на підприємстві відсутній експлуатаційний дозвіл для потужностей з виробництва, переробки та реалізації харчових продуктів. Відсутні також технологічна інструкція, рецептура та технологічний журнал. Не ведеться облік закупленої сировини та виготовленої продукції. На зберіганні виявлено 18500 кг сировини тваринного походження та 1435 кг продукції з неї без відповідного маркування. Обіг даної продукції та робота підприємства тимчасово призупинені. 

У цілому на території України продовжено заходи, спрямовані на забезпечення епізоотичної та продовольчої безпеки. Для реалізації цих завдань у регіонах України діють мобільні групи у складі працівників ветеринарної міліції та державної служби ветеринарної медицини. Даними мобільними групами здійснено 595 перевірок суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з обігом продукції тваринного походження.

Всього під час перевірок задокументовано 166 правопорушень, відповідальність за які передбачена статтею 107 КУпАП. У дохід держави стягнуто штрафних санкцій на суму 21,8 тисячі грн. Винесено та проконтрольовано виконання 103 інспекторських приписів. Призупинено роботу 7 підприємств. Вилучено з обігу понад 32 тонни неякісної продукції тваринного походження.

 

 

версія для друку