українська російська англійська
Розвиток вищої освіти України - обмін досвідом і здобутками
17.09.2012 | 11:45
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

У рамках проведення Днів освіти і науки Росії в Україні в Національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова відбулося засідання Асоціації вищих навчальних закладів-партнерів Російської Федерації та України. Метою зустрічі стало обговорення нових спільних проектів між двома країнами та посилення співпраці в науковій і освітній сферах.

Було відзначено, що забезпечення постійного систематичного стажування для науково-педагогічних працівників і студентів за принципом обміну між вищими навчальними закладами стане хорошою формою обміну досвідом та, на думку співголови Асоціації, ректора Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Віля Бакірова, відкриє хороші перспективи мобільності для українців і росіян.

Серед матеріалів учасники засідання мали можливість переглянути запропонований Асоціацією ректорів педагогічних університетів Європи проект Педагогічної Конституції Європи. Як зазначив Президент Асоціації, ректор Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова Віктор Андрущенко, цей документ пропонує засади узгодженої трансуніверситетської політики в галузі педагогічної освіти, що визначається гуманістичними нормами. Драгомановський університет налагодив хороші зв’язки з провідними вищими навчальними закладами Російської Федерації і на цій основі уже ведеться робота, а у пріоритетахрозширення й поглиблення співробітництва.

Результатом засідання стало ухвалення Статуту Асоціації вищих навчальних закладів-партнерів Росії та України, затвердження складу Координаційної ради, до якої увійшли ректори провідних вищих навчальних закладів обох країн. У планах діяльності Асоціації підвищення ролі вищої освіти і науки в модернізації економік України і Росії, організація міжнародної співпраці й партнерство з Євразійською та Європейською асоціаціями університетів, іншими міжнародними об’єднаннями, що координують діяльність у галузі вищої освіти, а також збереження і розвиток загального освітнього простору, забезпечення еквівалентності, взаємного визнання дипломів ВНЗ-членів Асоціації.

версія для друку