українська російська англійська
МВС: Подбайте про безпеку дітей: не паркуйте авто з порушенням правил
17.09.2012 | 13:44
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Наразі в Україні проходять профілактичні заходи «Увага! Діти на дорозі!», головною метою яких, є збереження життя і здоров’я дітей на дорогах.

У столиці, як і в інших містах держави, інспектори ДАІ практикують чергування в мікрорайонах шкіл, що прилягають до проїзної частини доріг. Під час таких заходів виявляють не тільки дітей - порушників, які переходять дорогу у невстановленому місці, а ще й водіїв, які, підвозячи дітей до школи, зупиняються у недозволених місцях та висаджують дітей, не дбаючи про їх безпеку.

Також непоодинокі випадки, коли водії паркують автомобілі біля навчальних закладів і порушенням правил. При цьому мало хто з них замислюється, що своїми діями вони наражають на небезпеку маленьких пішоходів, адже припарковані автомобілі закривають огляд дороги дітям, що переходять вулицю, та й водії транспортних засобів не в змозі вчасно зреагувати, коли із-за стоячої автівки на проїзній частині раптово з’являється дитина. Крім того, залишене без нагляду авто саме по собі може накоїти лиха. Лише вчора, у Шевченківському районі на вулиці Щусєва, стався прикрий випадок, у якому постраждало двоє пішоходів: матір та донька. Водій «Деу Ланоса» припаркував автівку та пішов у своїх справах. З невідомих причин автомобіль розпочав самовільний рух, покотився та скоїв наїзд на двох пішоходів: 35-річну жінку та 9-річну дівчинку, які йшли по тротуару. Після чого врізався у дерево. Пішоходи були доставлені до лікарні.

Столична ДАІ постійно проводить організаційно-практичні заходи, спрямовані на зниження аварійності на вулично-дорожній мережі міста, виявлення порушень ПДР, які суттєво впливають на стан аварійності та виникнення заторових ситуацій. Зокрема, ведеться робота з недопущення порушень правил зупинки та стоянки транспортних засобів. Слід зазначити, що такі порушення фіксуються щодня і виявляється близько ста порушень за день. Лише вчора було зафіксовано 76 відповідних порушень.

Автолюбителів, які будуть ігнорувати правила паркування, інспектори ДАІ, згідно з чинним законодавством, будуть і далі притягувати до адміністративної відповідальності. Нагадаємо, штраф за такий вид порушення становить від 255 до 340 гривень. А якщо водії паркуватимуть авто, що суттєво заважатимуть руху транспорту, то відповідальність підвищується. Скажімо, за зупинку на смузі громадського транспорту водієві доведеться сплатити штраф від 510 до 680 гривень (ст. 122 ч.3 КпАП України).

версія для друку