українська російська англійська
На Дніпропетровщині відкрито два дитячі будинки сімейного типу
17.09.2012 | 17:04
Дніпропетровська ОДА

У рамках регіонального проекту «Родина для дитини» у Нікополі на Дніпропетровщині відкрито два нові дитячі будинки сімейного типу родин Сичових та Видай.

Родина Сичових, у якій виховується 11 дітей, отримала триповерховий приватний будинок на 6 кімнат. У будинку розміщено 4 спальні кімнати, кімната для навчання, гостьова, кухня, ванна та два санвузли. Він забезпечений необхідними сучасними меблями та обладнанням. Новий будинок розташований на берегу Каховського водосховища, має також гараж та підвальне приміщення. У дворі розміщене присадибне господарство та город.

Родина Видай, у якій виховується 5 дітей, отримала п’ятикімнатну квартиру. У квартирі  4 спальні кімнати, кімната для відпочинку, гостьова, кухня, ванна та два санвузли. Дитячий будинок забезпечений необхідними сучасними меблями та обладнанням.

 «На Дніпропетровщині створюється сучасна система з розвитку сімейних форм виховання», - сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул під час відкриття.

Як зазначив Олександр Вілкул, одним із ефективних напрямків роботи у цьому проекті є розвиток дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ). Наразі на Дніпропетровщині функціонує 81 ДБСТ і 345 прийомних сімей, в яких виховується 1 тисяча 186 дітей. Тільки у 2012 році створено 23 ДБСТ та 87 прийомних сімей.

Зокрема, в 2011 році усиновлено та влаштовано до сімейних форм виховання з державних інтернатних закладів 494 дитини. За 8 місяців 2012 року з державних закладів області ще 280 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, знайшли родини.

У регіоні ведеться активна робота щодо підготовки кандидатів в усиновлювачі, батьки-вихователі та їх спільного життя з дітьми. Для цього в області працює тренінговий центр.

Майже за два роки в центрі пройшли навчання 273 кандидати в опікуни й піклувальники та 311 кандидатів у прийомні батьки й батьки-вихователі. Крім того, у тренінговому центрі підвищили кваліфікацію 317 прийомних батьків та батьків-вихователів.

 

версія для друку