українська російська англійська
МОНмолодьспорту: Навчання та стажування за кордоном проводитиметься за бюджетною програмою
17.09.2012 | 18:44
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

У зв’язку з появою в окремих засобах масової інформації повідомлень щодо «зривання» бюджетної програми з направлення на навчання студентів і аспірантів, а також стажування наукових та науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах і наукових установах за кордоном  у 2012 році МОНмолодьспорт офіційно повідомляє наступне.

Ця програма передбачає державну підтримку і фінансування навчання та стажування за кордоном в найкращих вищих навчальних закладах США, Великобританії, Франції, Німеччини, Японії та інших економічно розвинених країн та надається студентам, аспірантам і фахівцям природничого та інженерно-технічного напрямів, у яких на сьогодні в державі є найбільша необхідність. Зокрема, це такі напрямки, як IT-технології, біонанотехнології, нові нетрадиційні джерела енергії, раціональне природокористування, авіаційна та ракетно-космічна техніка, атомна енергетика тощо.

У минулому 2011/2012 навчальному році за результатами проведеного конкурсного відбору було направлено за кошти Державного бюджету на навчання або стажування в провідних зарубіжних вищих навчальних закладах 275 осіб, з 36 українських вищих навчальних закладів: 106 студентів, 82 аспірантів і 87 науково-педагогічних працівників.

Для направлення на навчання або стажування у провідні вищі навчальні заклади за кордоном у поточному 2012/2013 навчальному році конкурсна комісія МОНмолодьспорту, розглянувши пропозиції вищих навчальних закладів, відібрала 353 особи, з 47 українських університетів: 180 студентів, 73 аспіранти і 100 науково-педагогічних працівників.

З цією метою в Державному бюджеті України на 2012 рік передбачено 40 млн. грн., з яких 20 млн. грн. вже надійшли до вищих навчальних закладів у серпні 2012 р.

Додатково інформуємо, що у переважній більшості вищих навчальних закладів країн Західної Європи, США тощо навчальний рік починається 1–15 жовтня, крім того, є магістерські програми навчання, за якими починається у другому навчальному семестрі.

Озвучені у засобах масової інформації  повідомлення є, м’яко кажучи, некоректними, оскільки у більшості студентів таке навчання ще не почалося.

Студенти, у яких навчальний рік розпочався у вересні 2012 року, вчасно приступили до навчання у провідних закордонних університетах.

Але у окремих студентів з 6 вищих навчальних закладів України виникли незначні затримки із відправленням на навчання, пов’язані із зволіканням оформлення візових документів у консульських відділах посольств та оформленням необхідних документів (договори, довідки з банківської установи тощо) на навчання українських студентів у закордонних ВНЗ. Проте питання на цей час оперативно вирішуються керівництвом та міжнародними відділами зазначених ВНЗ, а із закордонними вищими навчальними закладами досягнуто домовленості щодо направлення таких претендентів на навчання чи стажування протягом 2012/2013 навчального року.

 

версія для друку